Jest oficjalny komunikat Cadiz ws. dramatu na trybunach w meczu z Barceloną

Chwile grozy na stadionie Cadiz podczas meczu z Barceloną. Jeden z fanów na trybunach doznał zawału i potrzebował pomocy lekarzy. Kibic był reanimowany, a spotkanie zostało przerwane. Dobre wiadomości w sprawie kibica podał prezydent Cadizu.

Wszystko układało się po myśli FC Barcelony, która prowadzi 3:0 z Cadizem po bramkach Frenkiego de Jonga, Ansu Fatiego i Roberta Lewandowskiego. Do końca zostało już niecałe 10 minut, gdy sędzia niespodziewanie przerwał mecz. Okazało się, że jeden z kibiców zasłabł na trybunach. Sytuacja jest tak ciężka, że wymagała interwencji służb ratunkowych.

Bramkarz Cadiz CF biegnie z defibrylatorem do kibica, który doznał zawału serca w meczu z FC BarcelonąMecz Barcelony przerwany. Trwa reanimacja, bramkarz rzucił defibrylator w trybuny

Nie tylko medycy, bo i piłkarze zaangażowali się w pomoc kibicowi. "Conan Ledesma, bramkarz Cádizu, przed momentem — dosłownie — biegł i wrzucił na trybuny defibrylator" - pisze Jakub Kręcidło, dziennikarz Canal+Sport, który przebywa na obiekcie w Kadyksie. "Jeden z kibiców doznał zawału serca" - przekazał w następnym komunikacie.

Kibic został przetransportowany do szpitala. Odzyskał puls

Przerwa przeciągała się i trwała kilkunaście minut. Zamilkł cały stadion. W tym czasie piłkarze patrzyli jedynie w stronę trybuny, na której odbywała się reanimacja kibica. Niektórzy modlili się na murawie. Władze La Liga wstrzymały się z decyzją. Kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu akcji reanimacyjnej poszkodowanego kibica wyniesiono na noszach. Lekarze zakomunikowali jedynie, że udało się odzyskać puls podnosząc kciuki w górę. Wtedy fani mogli odetchnąć.

W końcu dobre informacje w rozmowie z COPE przekazał prezydent Cadizu, Manuel Vizcaíno. - Kibic odzyskał puls i został zabrany karetką pogotowia. Ostatecznie personel medyczny był w stanie ustabilizować stan kibica – powiedział. Po spotkaniu do sytuacji odniósł się też trener Barcelony, Xavi Hernandez. - Życzymy kibicowi Cadizu szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział.

Gol Lewandowskiego w meczu z CadizLewandowski strzela kolejnego gola. Mecz Barcelony w cieniu dramatu na trybunach

W międzyczasie na stadionie doszło do problemów zdrowotnych u innej osoby. Według hiszpańskich mediów był nim operator kamery. Sytuacja została jednak szybko opanowana, a mężczyzna zszedł z trybuny o własnych siłach.

Mecz został wznowiony. Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie i po rozgrzewce dograli spotkanie do końca. Barcelona wygrała 4:0. Gola i dwie asysty na swoim koncie zanotował Robert Lewandowski.