Real Madryt ma miejsce dla kolejnego piłkarza spoza UE. Jedno zwolnił Vinicius Jr

Vinicius Junior otrzymał obywatelstwo hiszpańskie, co w poniedziałkowym komunikacie przekazał Real Madryt. Dla mistrza Hiszpanii jest to istotna informacja w kontekście kolejnych okienek transferowych. Vinicius zwolnił bowiem miejsce dla piłkarza spoza Unii Europejskiej.

Zgodnie z zasadami w kadrze hiszpańskich drużyn może znajdować się maksymalnie trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Obecnie taki status w Realu Madryt mają Éder Militão i Rodrygo. Do dziś trzecim z nich był Vinicius Junior. Brazylijczyk od poniedziałku ma jednak hiszpański paszport, czym ułatwia także Realowi sytuację na kolejne okna transferowe.

Zobacz wideo Kontrowersyjny format MŚ siatkarzy. Polacy uprzywilejowani. "Bolączka siatkówki od lat"

Real Madryt potwierdza. Vinicius Junior obywatelem Hiszpanii

Vinicius Junior od 2018 roku jest piłkarzem Realu Madryt. Piłkarz trafił do Hiszpanii z Flamengo, a więc klubu, którego jest wychowankiem. W ostatnim czasie zanotował ogromny piłkarski progres i dziś jest kluczowym zawodnikiem w drużynie Carlo Ancelottiego. Brazylijczyk ma pewne miejsce na lewym skrzydle.

W poniedziałek Real Madryt przekazał informację o tym, że Vinicius otrzymał hiszpańskie obywatelstwo, co znacznie ułatwia sytuacje klubu na rynku transferowym. Real będzie mógł zatrudnić kolejnego piłkarza spoza Unii Europejskiej już zimą. W ostatnim czasie ograniczenia związane z limitem 3 piłkarzy spoza UE sprawiły, że na Santiago Bernabeu nie trafił m.in. Gabriel Jesus.

Złoty But. Lewandowski strzela jak na zawołanie, a i tak już sporo traciZłoty But. Lewandowski strzela jak na zawołanie, a i tak już sporo traci

"Real Madryt komunikuje, że nasz zawodnik Vinícius Júnior w piątek 2 września złożył przysięgę na hiszpańską konstytucję, dzięki czemu od tamtego momentu posiada również hiszpańskie obywatelstwo" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie "Królewskich". Warto również zaznaczyć, że proces przyznawania Vinciusowi obywatelstwa trwał dość długo. Piłkarz złożył wniosek o hiszpański paszport dwa lata temu.

Carles Puyol i Robert LewandowskiCarles Puyol chce Złotej Piłki dla Lewandowskiego. "Zasługuje na to"

Więcej o: