Niebywałe statystyki Lewandowskiego. Hiszpanie pod wrażeniem. "Przeraża"

Robert Lewandowski ma bardzo udany start przygody w LaLiga. Polak po trzech meczach z czterema bramkami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Ponadto wrażenie robi jeszcze jedna statystyka - połowa celnych strzałów Polaka zakończyła się bramką. Taką ciekawostkę podała TV3 Catalonia.

Robert Lewandowski bardzo szybko zyskał uznanie fanów oraz zaufanie kolegów z drużyny. Po trzech ligowych meczach śmiało można powiedzieć, że 34-latek jest jednym z liderów katalońskiego klubu. Potwierdzają to statystyki. W tym jedna, która szczególnie powinna zwrócić uwagę obrońców rywali.

Zobacz wideo Koszykarze byli 8. drużyną świata, teraz grają eliminacje eliminacji

Robert Lewandowski z zabójczą skutecznością w LaLiga. Ponad 50% strzałów wpada do siatki

Kapitan reprezentacji Polski może poszczycić się bardzo dobrą skutecznością w pierwszych meczach w lidze hiszpańskiej. Jak wyliczyli prowadzący program "LaTdT" w katalońskim radiu, ponad połowa celnych strzałów Roberta Lewandowskiego w LaLiga wpadła do siatki. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Według danych Polak oddał łącznie jedenaście strzałów, z czego osiem było celnych. Jako że Lewandowski ma na koncie cztery bramki, oznacza to, że połowa jego strzałów celnych zakończyła się golem. Hiszpanie są pod wrażeniem skuteczności 34-latka.

Lewandowski po bramce w meczu z Realem ValladolidLewandowski i Pedri rozumieją się bez słów. To dobry sygnał dla Barcelony

"Badanie Carlosa Domenecha oraz Marcusa Domenecha. Lewandowski. 11 strzałów w 3 meczach ligowych z czego 8 celnych i 4 gole" - czytamy na profilu "LaTdt" na Twitterze.

"Statystyka Lewandowskiego, która przeraża rywali" - piszą z kolei na ten temat dziennikarze stacji TV3. Katalończycy dodają, że FC Barcelona podpisała kontrakt z odpowiednim człowiekiem. "Życiorys Polaka był gwarantem, że Barca podpisała kontrakt z napastnikiem o udokumentowanej skuteczności, a liczby nadal to potwierdzają". Zdaniem mediów, Polak może niebawem stać się jednym z głównych pretendentów do zdobycia "Złotego Buta". "Jak dotąd jest spektakularny. Jeśli Lewandowski będzie grać tak dalej, stanie się głównym kandydatem do zdobycia Złotego Buta po raz trzeci z rzędu".

Riqui PuigW Barcelonie go nie chcieli. Puig czaruje w nowym klubie. Magia [WIDEO]

Więcej o: