Dyrektor sportowy FC Barcelony o Lewandowskim: "Tracimy czas". I podsumował Polaka jednym słowem

- Tracimy czas, mówiąc jakim zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Jest goleadorem, ale oprócz tego wiele wymaga od siebie, a także od kolegów - mówi Jordi Cruyff, dyrektor sportowy Barcelony o Robercie Lewandowskim po wygranej 4:0 u siebie z Realem Valladolid.

Robert Lewandowski z impetem wita się z La Ligą. W drugim meczu z rzędu zdobył dwa gole. Najpierw dwa razy trafił w wyjazdowym wygranym 4:1 meczu z Realem Sociedad. W niedzielny wieczór zdobył swoje dwa pierwsze gole na Camp Nou w zwycięskim 4:0 spotkaniu z Realem Valladolid. Robert Lewandowski został pierwszym zawodnikiem FC Barcelony w XXI wieku, który w pierwszych trzech meczach La Ligi strzelił cztery bramki.

Zobacz wideo Najwyższy kontrakt w historii Rakowa. "To jest inwestycja" [Sport.pl LIVE]

"Tracimy czas, mówiąc jakim zawodnikiem jest Robert Lewandowski"

Świetny występ Roberta Lewandowskiego docenił Jordi Cruyff.

- Tracimy czas, mówiąc jakim zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Jest goleadorem, ale oprócz tego wiele wymaga od siebie, a także od kolegów. Nawet przy wyniku 3:0 zachęcał do pressingu. Robert jest osobą, która będzie wymagać od nas wszystkich, abyśmy dążyli do perfekcji - przyznał Jordi Cruyff.

Skomentował też grę całej drużyny.

- Uważam, że zespół dobrze zareagował na ostatni mecz na Camp Nou, także w spotkaniu z Realem Sociedad. Od pierwszej minuty widać było jasny pomysł i chęć do atakowania, naciskania na rywala. Kibice byli podekscytowani i szczęśliwi. Myślę, że najważniejsze w budowaniu składu jest właśnie przywrócenie radości kibicom - dodał Jordi Cruyff.

FC Barcelona awansowała na pozycję wicelidera La Ligi. W następnej kolejce drużyna Xaviego zagra na wyjeździe z Sevillą (3 września).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.