Lewandowski w krainie magii. "Dzieło sztuki" [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu z Realem Sociedad (4:1). Polak miał także udział przy golu Ansu Fatiego, bo to jego zagranie piętą przyspieszyło akcję i zmyliło rywali.

FC Barcelona wygrała 4:1 z Realem Sociedad, a Robert Lewandowski został bohaterem tego spotkania. Najpierw otworzył wynik w 44. sekundzie spotkania. W drugiej połowie dołożył trafienie na 3:1, po którym jasne stało się, że jego zespół wygra zacięte w pierwszej połowie spotkania.

Robert Lewandowski popisał się piękną asystą do Ansu Fatiego. Co za kunszt

Być jednak największym kunsztem wykazał się nie przy golach. Barcelona ustaliła wynik spotkania w 79. minucie po trafieniu Ansu Fatiego. Duży udział w akcji bramkowej miał właśnie Robert Lewandowski, który przyspieszył akcję poprzez prostopadłe zagranie piętką w kierunku wbiegającego w pole karne Fatiego. Niesygnalizowanym zagraniem zmylił właściwie całą defensywę Realu Sociedad. - Widać, że Robert Lewandowski łapie to świetne zrozumienie z piłkarzami Barcelony - zauważył komentator tego spotkania.

- Asysta do Ansu Fatiego to dzieło sztuki" - podkreślił Maciej Iwański z TVP Sport. Na razie nie wiadomo, czy asysta zostanie zapisana na konto Roberta Lewandowskiego, gdyż wydaje się, że po zagraniu Lewandowskiego piłkę mógł dotknąć Brais Mendez.