To pierwszy taki debiut Lewandowskiego. Tylko w jednym klubie było gorzej

Robert Lewandowski nie zachwycił w swoim pierwszym meczu dla FC Barcelony w rozgrywkach LaLiga. Nie zdołał strzelić gola, a jego nowa drużyna zaledwie zremisowała 0:0 z Rayo Vallecano. Dla Polaka jest to coś nowego. W poprzednich klubach debiutował lepiej.

FC Barcelona na inaugurację rozgrywek LaLiga tylko zremisowała na własnym boisku 0:0 z Rayo Vallecano. W wyjściowym składzie "Dumy Katalonii" znalazł się oczywiście Robert Lewandowski. Polak nie zdobył bramki, na co liczyli wszyscy kibice i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Ligowy debiut w nowym zespole może zatem uznać za niezbyt udany. Taka sytuacja nie zdarzała mu się często w poprzednich klubach.

Nieudany debiut Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie to nowość

Lewandowski zyskał rozgłos w barwach Znicza Pruszków. 29 lipca 2007 roku, 19-letni wówczas snajper zadebiutował z tym klubem na zapleczu Ekstraklasy. Znicz zagrał na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, a Lewandowski rozegrał pełne 90. minut. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił wynik na 2:0 dla swojej drużyny.

70 mln euro przeszło Barcelonie koło nosa. United wycofał ofertę za De Jonga70 mln euro przeszło Barcelonie koło nosa. United wycofał ofertę za De Jonga

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Doskonała gra w barwach Znicza i tytuł króla strzelców rozgrywek sprawiła, że Lewandowskim zainteresował się Lech Poznań. Debiut ligowy w tym klubie zaliczył 5 sierpnia 2008 roku w starciu z GKS-em Bełchatów, ówczesnym wicemistrzem Polski. Lewandowski zaczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero w 62. minucie. Już po zaledwie pięciu minutach strzelił natomiast gola, który dał Lechowi prowadzenie 2:1. GKS jednak w końcówce strzelił dwa gole i wygrał w Poznaniu 3:2.

Słabiej wyglądał natomiast debiut Lewandowskiego w Borussii Dortmund i Bundeslidze. 22 sierpnia 2010 roku Polak zaczął mecz z Bayerem Leverkusen na ławce rezerwowych. Trener Juergen Klopp posłał go do boju dopiero po zmianie stron. W ciągu niespełna 30 minut spędzonych na murawie, Lewandowski nie był w stanie nic zdziałać, a Borussia przegrała 0:2.

Znacznie lepiej wyglądał jego start w Bayernie Monachium. Bawarczycy na inaugurację rozgrywek w 2014 roku zagrali u siebie z Wolfsburgiem. Lewandowski wyszedł w podstawowym składzie i spędził na boisku 79. minut. W 47. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Arjena Robbena, a Bayern wygrał ostatecznie 2:1.

Warto dodać także, że Robert Lewandowski udanie zadebiutował w reprezentacji Polski. Po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach zagrał 10 września 2009 roku w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świta z San Marino. W 67. minucie, po podaniu Euzebiusza Smolarka, ustalił wynik na 2:0 dla naszej kadry.

Spain Soccer La Liga"Współpraca z Lewandowskim tylko teoretyczna". Egoistyczna gra piłkarzy Barcelony