FC Barcelona zaskoczyła Lewandowskiego. "Nie spodziewałem się tego"

Robert Lewandowski jest zawodnikiem FC Barcelony od niespełna miesiąca. Mimo tak krótkiego czasu kataloński klub zdążył już zaskoczyć 33-letniego napastnika. Chodzi o intensywność treningów. - Jestem bardziej zmęczony niż się tego spodziewałem - podkreślił Polak.

Kilka tygodni temu Robert Lewandowski zakończył ośmioletnią współpracę z Bayernem Monachium i przeniósł się do FC Barcelony. Pierwsze trafienie zaliczył w spotkaniu o Puchar Gampera z UNAM Pumas (6:0), z kolei w sobotę Polak zadebiutował w La Liga w meczuRayo Vallecano. Lewandowski, podobnie jak cała drużyna, nie spisał się najlepiej i starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Robert Lewandowski zaskoczony intensywnością treningów w Barcelonie. "Nie spodziewałem się tego"

Choć zawodnik przebywa w Barcelonie dopiero od niespełna miesiąca, to zdążył już dość dobrze poznać zespół. Lewandowski przyznał w jednym z wywiadów, że miło zaskoczył go szczególnie jeden aspekt - a mianowicie intensywności treningów. - Jestem bardziej zmęczony, niż się tego spodziewałem - wyjawił z uśmiechem na twarzy.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Spain Soccer La LigaMcManaman i Garcia punktują Barcelonę. A Lewandowski? "Piłkarz światowej klasy"

Jak podkreślają dziennikarze hiszpańskiego "Sportu", takie słowa mogą dziwić, gdyż to Bayern Monachium uchodzi za klub, który bardzo dużą wagę przywiązuje do aktywności fizycznej zawodników. "Z kolei piłkarzom Barcelony wielokrotnie brakowało sił i wytrwałości, szczególnie w końcówkach meczów" - czytamy na portalu.

Już kilka dni temu Lewandowski przyznał, że wbrew pogłoskom, bawarska drużyna nie różni się aż tak bardzo od wicemistrzów Hiszpanii. - Dostrzegam wiele podobieństw, jeśli chodzi o treningi i przygotowanie fizyczne. Oczywiście ćwiczenia są inne, ponieważ to kwestia szkoleniowca. Ale zmęczenie jest podobne - podkreślał napastnik. 

Teraz przed Lewandowskim tydzień odpoczynku. Kolejny mecz Barcelona rozegra w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 22. Ich rywalem będzie Real Sociedad. Wydaje się, że zespół Xaviego czeka dużo trudniejsze zadanie aniżeli w sobotę w meczu z Rayo Vallecano. Bowiem ich kolejny przeciwnik zajął w ubiegłym sezonie szóste miejsce w lidze, dzięki czemu awansował od Ligi Europy. W ubiegłym sezonie oba mecze pomiędzy tymi zespołami wygrała jednak Barcelona (4:2 u siebie, 1:0 na wyjeździe).  

Robert Lewandowski w debiucie w lidze hiszpańskiej cierpiałKiedy kolejny mecz Lewandowskiego? Uwaga na zmianę [TERMINARZ]

Więcej o: