Lewandowski opanował okładki i "rzuca wyzwanie". Hiszpanie odliczają

Robert Lewandowski już w sobotę 13 sieprnia, podczas meczu z Rayo Vallecano, ma zadebiutować w La Liga w barwach FC Barcelony. Hiszpanie z wielką niecierpliwością czekają na pierwszy występ Polaka. Widać to dobitnie po okładkach największych dzienników sportowych. Lewandowski gości na niemal każdej z nich.

FC Barcelona w sobotę rozpocznie nowy sezon La Liga. Pierwszym rywalem piłkarzy Xaviego Hernandeza będzie Rayo Vallecano. Katalończycy pierwszy mecz rozegrają przed własną publicznością. Będzie to wspaniała okazja do debiutu dla nowych gwiazd, wśród których znajduje się oczywiście Robert Lewandowski

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Hiszpania czeka na debiut Roberta Lewandowskiego. Polak na okładkach najważniejszych sportowych dzienników

Hiszpanie już nie mogą się doczekać pierwszego występu Polaka w ich lidze. Trwa odliczanie godzin i minut do pierwszego gwizdka sędziego na Camp Nou. Nikt nie ma wątpliwości, że oczy wszystkich będą skierowane właśnie na Lewandowskiego. Tak jest zresztą już od rana, gdyż zagościł on na okładkach niemal wszystkich najważniejszych dzienników w kraju. 

„Niech żyje La Liga Iluzji!" - głosi tytuł sobotniego wydania katalońskiego "Sportu". "Barca rozpoczyna sezon na Camp Nou z Lewandowskim jako wielką gwiazdą" - napisano dalej. 

"Zielone światło" - pisze natomiast "Mundo Deportivo", odnosząc się do wiadomości z ostatnich godzin, z których dowiedzieliśmy się, że Barcelonie udało się zarejestrować czterech swoich nowych piłkarzy na pierwszy mecz nowego sezonu. To Robert Lewandowski, Raphinha, Franck Kessie i Andreas Christensen. „Barça gotowa na debiut" - dodano w mediach społecznościowych gazety

Także madrycki "AS" zarezerwował główne miejsce na okładce dla Roberta Lewandowskiego.  "Rzutem na taśmę" - piszą dziennikarze gazety na temat działań FC Barcelony, dotyczących rejestracji nowych graczy. Podano, że liga zatwierdziła procedurę i już tylko Jules Kounde, czeka na rejestrację. 

"Złoty But rzuca wyzwanie mistrzowi" - pisze natomiast "Marca". Najskuteczniejszy strzelec Europy ostatnich lat ma pomóc Barcelonie w powrocie na szczyt i pokonaniu odwiecznego rywala, Realu Madryt. 

"Nowa Barca" - czytamy na okładce "L'Esportiu". Tutaj także zwrócono uwagę, że dopiero aktywacja czwartej dźwigni finansowej pozwoliła Barcelonie, na zarejestrowanie swoich nowych gwiazd. W centrum wydarzeń jest Robert Lewandowski. "Wszystko gotowe" - dodano. 

Początek meczu FC Barcelona - Rayo Vallecano o godzinie 21:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl, a także w aplikacji Sport.pl LIVE. 

Byron CastilloFIFA wyrzuci Ekwador z MŚ? Wraca sprawa oszustwa Ekwadoru

Więcej o: