Człowiek, który uratował Barcelonę, dla Lewandowskiego przerwał wakacje

FC Barcelona w piątek o 18:00 zarejestruje nowych piłkarzy do gry w La Liga, w tym Roberta Lewandowskiego. Jaume Roures, właściciel Orpheus Media, czyli firmy, która zainwestowała 100 milionów euro w Barcelonę, opowiedział w Radio Barcelona o szczegółach tej operacji. - Wychodzimy z gównianego scenariusza, który zostawił przyjaciel Bartomeu i jego firma. Wychodzimy z czegoś, czego ludzie nawet nie są w stanie sobie wyobrazić - powiedział.

Media na całym świecie poinformowały w piątek, że FC Barcelona dokona rejestracji swoich nowych piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego, dopiero w piątek o godz. 18:00. Władze klubu potwierdziły wcześniej, że będzie to możliwe dzięki uruchomieniu czwartej dźwigni finansowej, która pozwoli zarobić Barcelonie kolejne 100 milionów euro w zamian za 24,5 proc. praw do Barca Studios.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Roures: Wychodzimy z gównianego scenariusza, który zostawił Bartomeu i jego firma

Jaume Roures, właściciel Orpheus Media, czyli firmy, która zainwestowała 100 milionów euro w Barcelonę, opowiedział w Radio Barcelona o operacji, która pozwoli zarejestrować nowych piłkarzy. - Podpisaliśmy dokumenty o 8 rano. Laporta był obecny przy tym, świeży jak róża. Gdybym ja się nie zdecydował, zrobiłby ktoś inny. Klub jest silny i przyciąga jak magnes. To jego siła - łatwość, z jaką rozwiązują delikatne sytuacje. Wychodzimy z gównianego scenariusza, który zostawił przyjaciel Bartomeu i jego firma. Wychodzimy z czegoś, czego ludzie nawet nie są w stanie sobie wyobrazić - opisał Roures.

Joan Laporta , Florentino PerezNawet prezes Realu Madryt staje po stronie Barcelony. Mają wspólnego wroga

Jak jednak podkreślił Roures, nadal nie ma pewności, że to wystarczy, by zarejestrować wszystkich piłkarzy sprowadzonych latem do klubu. - Nie wiem, czy będzie czegoś jeszcze brakować Barcelonie do zarejestrowania wszystkich piłkarzy. Wiem tylko, że przy tej inwestycji uda się zobaczyć zespół, który chcemy zobaczyć w sobotę - dodał Roures. Został także zapytany o potwierdzenie, czy Lewandowski będzie mógł zagrać w pierwszym ligowym meczu. - Nie przerywałbym wakacji, gdybym nie wiedział, że będę mógł zobaczyć to, co najlepsze - zakończył Roures.

Mecz FC Barcelony z Rayo Vallecano w pierwszej kolejce Primera Division odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godzinie 21:00 na Camp Nou. Transmisja tego spotkania będzie dostępna do obejrzenia w Canal+ Premium. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z debiutu Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: