"Obniż pensję suko". Szokujące zachowanie kibiców Barcelony wobec piłkarza [WIDEO]

Frenkie de Jong twardo stoi na stanowisku, że klub powinien respektować umowę, którą zawarł. Holender nie godzi się na obniżenie swojej pensji, ani nie ma zamiaru odchodzić z FC Barcelony. Nie podoba się to kibicom, którzy przed środowym treningiem krzyczeli w jego stronę, aby zdecydował się na obniżkę wynagrodzenia.

Przyszłość Frenkiego de Jonga w FC Barcelonie jest niepewna. Klub podczas letniego okienka dokonał kilku głośnych transferów, jednak ze względu na przepisy LaLiga, nie może zarejestrować wszystkich nowych nabytków. Szansy upatrywano właśnie w holenderskim pomocniku, który miał być zmuszony do obniżenia zarobków lub odejścia z "Barcy".

Zobacz wideo Lewandowski zachwycił kibiców. Eksperci: "Magiczne połączenie" [SPORT.PL LIVE #30] Wybierz serwis

Tomas Pekhart, Aleksandar PrijovićAni Pekhart, ani Prijović. Legia dalej szuka napastnika

Frenkie de Jong nie chce przystać na warunki Barcy. Kibice go za to zwyzywali

Sprzeciw wobec takiego podejścia do sprawy wyraził sam zawodnik. De Jong otwarcie przyznał, że nie zamierza obniżyć pobieranego wynagrodzenia, a z drugiej strony nie planuje odchodzić z FC Barcelony, choć atrakcyjne warunki proponowało mu kilka klubów, głównie z Premier League. To jednak nie wystarczy, bowiem sam piłkarz niespecjalnie palił się do takiego ruchu. Również menedżerowie zawodnika stoją twardo na stanowisku, że Barcelona powinna się wywiązać z kontraktu, który z piłkarzem zawarła.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zachowanie de Jonga i jego otoczenia do tego stopnia zirytowało kibiców FC Barcelony, że w ostatnich dniach głośno wyrażali swoje niezadowolenie. W środę grupa fanów "Barcy" spotkała jadącego na trening Holendra przed ośrodkiem i przy użyciu niecenzuralnych słów postanowiła podsumować jego zachowanie. "Obniż pensję, suko" - krzyczeli w jego kierunku.

Zachowanie kibiców może się jeszcze zmienić, choć trudno spekulować, w którym kierunku. Do Katalonii przyleciał agent de Jonga, Ali Dursun, który odbędzie rozmowy z władzami "Barcy" w sprawie przyszłości swojego piłkarza. Od wyniku tych rozmów w dużym stopniu może zależeć to, czy klub zdoła zarejestrować nowych zawodników. De Jong w zeszłym sezonie rozegrał 44 spotkania we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich 4 bramki oraz zaliczył 5 asyst.

Robert Lewandowski zaprezentowany w BarcelonieKto pokaże mecze Lewandowskiego? Koniec walki o ważne piłkarskie prawa, multum chętnych

Podobny problem dotyczy innego podopiecznego Aliego Dursuna, czyli Martina Braithwaite'a. Duńczyk został już poinformowany, że w nadchodzącym sezonie nie będzie mógł liczyć na regularną grę, w związku z czym musi odejść z klubu. Zawodnik jednak nie odpuszcza i domaga się wypłacenia mu wszystkich należnych do końca kontraktu pieniędzy.

Więcej o: