Gerard Pique pomaga Barcelonie. Nowy kontrakt i drastyczna obniżka pensji

"Gerard Pique był otwarty na negocjacje od samego początku" - piszą o kapitanie FC Barcelony hiszpańscy dziennikarze. Według najnowszych doniesień obrońca podpisał nowy kontrakt z klubem. Termin wygaśnięcia umowy nie uległ zmianie, ale uwzględniono w niej dużo mniejszą pensję. Wszystko po to, by móc zarejestrować nowych zawodników.

Brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale tego powinniśmy się spodziewać w najbliższych dniach - przekonują dziennikarze radia RAC1. "The Athletic" pisze za to, że długość kontraktu Pique nie ulegnie zmianie. Oznacza to, że Hiszpan pozostanie piłkarzem FC Barcelony co najmniej do 2024 roku. Wydłużenie tego czasu będzie wymagało kolejnych negocjacji. 

Zobacz wideo Hiszpański dziennikarz podsumował debiut Lewandowskiego na Camp Nou. "Trudno wymarzyć lepszy debiut"

Robert Lewandowski w FC BarcelonieKatalońskie media zachwycone Lewandowskim. "Zasługuje na osobny rozdział"

Gerard Pique podpisał nowy kontrakt. Obniżka pensji o ponad 50 proc. 

Media nie podają, ile teraz będzie zarabiał Pique. Dziennikarze podkreślają za to, że zgoda na obniżkę pensji jest szansą na zarejestrowanie nowych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego. Namawiając piłkarzy do obniżenie swoich pensji FC Barcelona stara się poprawić swoją sytuację finansową. A ta jest trudna, bo nie bez powodu Joan Laporta przekonywał w ostatnich tygodniach, że budżet na wynagrodzenia jest przekroczony o 40 proc.

Negocjacje ws. obniżenia pensji Pique mogły też wyniknąć z innego powodu. Według ustaleń dziennikarzy Cadena SER, Gerard Pique jest jednym z czterech piłkarzy, którym poprzedni prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu obiecał nagły wzrost wynagrodzeń po sezonie 2021/22. Media piszą o nawet dwukrotnie większych zarobkach. 

Sprawa ma dotyczyć umowy Pique, Marca-Andre ter Stegena, Clementa Lengleta oraz Frenkiego de Jonga W ich umowach dopatrzono się znamion przestępstwa. Prawnicy FC Barcelony zajmują się już tą sprawą i niewykluczone, że jeśli nie dojdą do porozumienia z zawodnikami, konieczne będzie postępowanie sądowe. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wydaje się więc, że po najświeższych ustaleniach sprawa umowy Pique została rozwiązana. Pozostaje czekać, aż FC Barcelona spróbuje dojść do porozumienia z pozostałymi zawodnikami. Hiszpańskie media podały, że skontaktowano się już w tej sprawie z Frenkiem de Jongiem. Holender miał być jednym z pierwszych, który usłyszał o dowodach zbieranych przez prawników

Nowy sezon La Liga zacznie się 12 sierpnia. Dzień później FC Barcelona rozegra swój pierwszy mecz. Rywalem będzie Rayo Vallecano.  

Spain Soccer Gamper TrophyLewandowski zaskoczony reakcją rodaków. "Ja, chłopak z Polski, dotarłem tutaj!"

Więcej o: