Piłkarze Barcelony nie pomagają Xaviemu tak świetną grą. "To będzie trudne"

Xavi nie ukrywał radości po świetnym występie Roberta Lewandowskiego w meczu z Punam UMAS (6:0). - Piłkarze o tak wysokich umiejętnościach rozumieją się wzajemnie - podkreślił hiszpański trener w rozmowie z dziennikarzami po meczu. I jak dodał, będzie miał twardy orzech do zgryzienia w temacie wyboru składu na pierwszy mecz ligowy.

Robert Lewandowski zagrał 60 minut w meczu Pucharu Gampera z Pumas UNAM. W godzinę zdążył przedstawić się kibicom FC Barcelony na Camp Nou w najlepszy możliwy sposób. Już w 4. minucie polski napastnik zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach, a następnie popisał się dwiema asystami, którymi zachwycił hiszpańskich fanów zebranych na trybunach.

Zobacz wideo Nowy dom Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie. Chodź, patrz i podziwiaj

Po zakończeniu rywalizacji o Puchar Gampera Xavi został zapytany przez dziennikarzy o występ Roberta Lewandowskiego. - Piłkarze o tak wysokich umiejętnościach rozumieją się wzajemnie. Dziś wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Mam teraz wiele możliwości, przez co trudno będzie mi wybrać skład, a to dla nas ważne, bo rywalizacja wzmacnia nas jako zespół - przekazał hiszpański trener.

FC Barcelona miała jeszcze jednego bohatera. Wyjątkowe pożegnanie [WIDEO]FC Barcelona miała jeszcze jednego bohatera. Wyjątkowe pożegnanie [WIDEO]

- Rozpoczęliśmy mecz na wysokiej intensywności. Potem trochę się rozluźniliśmy. Wygraliśmy spotkanie, które było dla nas bardzo ważnym sprawdzianem. Osiągaliśmy dobre wyniki w okresie przygotowawczym, więc musimy podążać tą drogą. Mamy dobre odczucia - powiedział Xavi, podsumowując spotkania przedsezonowe.

Barcelona już 13 sierpnia rozpocznie rywalizację w nowym sezonie La Liga, od razu od spotkania na Camp Nou. Zespół Xaviego podejmie na własnym stadionie Rayo Vallecano i wydaje się, że Robert Lewandowski może być niemal pewny występu w pierwszym składzie.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: