Lewandowski z pierwszą indywidualną nagrodą w Barcelonie. MVP

Robert Lewandowski nie rozegrał jeszcze oficjalnego meczu w barwach Barcelony, a już zgarnął pierwsze trofeum. Mało tego! Został także graczem meczu.

Robert Lewandowski i jego koledzy z drużyny dali wielkie show w meczu o Puchar Gampera. Szczególnie imponujący był początek meczu, w którym gospodarze imponowali szybkim, płynnym i ofensywnym futbolem. Gracze Pumas Unam kompletnie sobie nie radzili z rywalami.

Transparent na trybunach Camp Nou skierowany do Roberta Lewandowskiego"Lewy, oddam pierogi". Kibic przygotował nietypową propozycję dla Lewandowskiego

Już w 3. minucie debiutanckiego gola w nowym klubie strzelił Lewandowski, który otrzymał prostopadłe podanie od Pedriego, wpadł w pole karne, minął bramkarza i uderzeniem z ostrego kąta zdobył pierwszą bramkę na Camp Nou. Zaledwie dwie minuty później było już 2:0. Tym razem Lewandowski i Pedri zamienili się rolami. Polak sprytnie zagrał do Hiszpana, który po minięciu bramkarza podwyższył wynik.

A już w 10. minucie było 3:0. Po podaniu Raphinhi mocnym strzałem bramkarza rywali pokonał Ousmane Dembele. Dziewięć minut później kapitalnie, piętą asystował Lewandowski, a drugą bramkę w meczu zdobył Pedri. Po przerwie do siatki trafił jeszcze Pierre Emerick Aubameyang i zrobiło się 5:0. W 60. minucie w miejsce Lewandowskiego wszedł Memphis Depay. Polak otrzymał owację na stojąco, a także usłyszał piosenkę na swoją cześć.

Po ostatnim gwizdku otrzymał także nagrodę MVP dla najlepszego piłkarza meczu.

Pierwsze spotkanie o stawkę już w sobotę. O godz. 21 zespół Xaviego podejmie Rayo Vallecano w pierwszej kolejce La Liga.

Robert Lewandowski strzela pierwszego gola dla FC BarcelonaRobert Lewandowski strzela pierwszego gola w barwach FC Barcelony! Wystarczyły trzy minuty [WIDEO]

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.