Lewandowski zadbał o Polaków. Barcelona się zgodziła. "Coś absolutnie historycznego"

Prezentacja Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie odbiła się szerokim echem. Na trybunach Camp Nou zgromadziło się prawie 60 tys. kibiców, a rzecz jasna nie zabrakło także tłumów dziennikarzy i jak się okazuje, o polskich przedstawicieli wyjątkowo zadbał sam piłkarz.

Robert Lewandowski w piątek 5 sierpnia został zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Po pokazie umiejętności w wykonaniu napastnika na murawie Camp Nou ceremonia przeniosła się do sali konferencyjnej, gdzie Polak wraz z prezydentem klubu Joanem Laportą odpowiadali na pytania dziennikarzy. Wśród nich nie zabrakło wysłanników z naszego kraju, a to częściowo zasługa właśnie samego bohatera piątkowych wydarzeń. 

Zobacz wideo Camp Nou - Lewandowski prezentacja

Robert Lewandowski zadbał od wystarczającą liczbę akredytacji dla polskich dziennikarzy. Postawa godna uznania

Piłkarz chciał bowiem, aby polscy dziennikarze mieli wystarczającą liczbę akredytacji na konferencję prasową. - Robert Lewandowski chciał, aby na jego konferencji prasowej było ponad 30 akredytowanych mediów z Polski. Klub to zaakceptował, ponieważ był to dla niego i jego rodziny ważny dzień - czytamy na stronie hiszpańskiego "Sportu". 

- Polak chciał skierować do klubu specjalną prośbę. Uczestniczy zgodnie z protokołem w konferencji prasy międzynarodowej, ale potem chciał odejść na bok ze wszystkimi przedstawicielami mediów ze swojego kraju, których przyszło od 30 do 40. To coś absolutnie historycznego - można przeczytać dalej. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To bez wątpienia piękny gest polskiego piłkarza. Już w niedzielę 7 sierpnia będzie on okazję, aby wreszcie cieszyć się z pierwszego gola w barwach FC Barcelony. Katalończycy podejmą bowiem na Camp Nou UNAM Pumas. Więcej o szczegółach dotyczących tego spotkania i jego transmisji MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ ->>> Lewandowskiego próba generalna. Gdzie i kiedy obejrzeć mecz Barcelona - UNAM? [TRANSMISJA]

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.