Dzieciaki ze szkółki Barcelony na zawsze zapamiętają ten dzień. Dzięki Lewandowskiemu

W piątek Robert Lewandowski został oficjalnie przedstawiony jako piłkarz FC Barcelony. Ten dzień był wyjątkowy zarówno dla polskiego napastnika, jak i sympatyków klubu. Chwile na Spotify Camp Nou zapamiętają także chłopcy z Barca Academy, którzy mieli okazję wymienić kilka podać z 33-latkiem.

Robert Lewandowski zakończył ośmioletnią współpracę z Bayernem Monachium i dołączył do FC Barcelony. Choć Polak jest zawodnikiem katalońskiego klubu już od niespełna trzech tygodni, to dopiero w piątek, 5 sierpnia, odbyła się jego oficjalna prezentacja. Tego dnia 33-letni napastnik pojawił się na Spotify Camp Nou w towarzystwie prezesa Joana Laporty oraz rodziny. Po krótkiej przemowie do kibiców 33-letni napastnik zaczął żonglować piłką, popisując się przy tym kilkoma sztuczkami.

Zobacz wideo "Robert Ronaldinho". Lewandowski już czaruje na Camp Nou, szczęki opadły

Dzieciaki z akademii Barcelony zachwycone. Zapamiętają spotkanie z Lewandowskim do końca życia

Później na murawę wkroczyli chłopcy z akademii Barcelony (La Masii). Młodzi piłkarze wyglądali na podekscytowanych spotkaniem z Lewandowskim, a z ich twarzy nie schodził uśmiech. Po miłym przywitaniu rozpoczęto grę w tzw. "dziadka". Polak wymienił z chłopcami kilka podań, a następnie złożył autograf na ich koszulkach i zrobił z nimi oraz z ich szkoleniowcem pamiątkowe zdjęcie. 

Robert Lewandowski"Marca" wylicza, co musi zrobić Barcelona, by zarejestrować Lewandowskiego

Następnie fotografię zamieszczono na oficjalnym profilu akademii katalońskiego klubu. "Dzieciaki z Barca Academy miały okazję spotkać się z Robertem Lewandowskim na Camp Nou. To był niezwykły dzień dla nich wszystkich" - czytamy na Twitterze.

Prezentację ze stadionu obserwowało ponad 57 tysięcy kibiców. Do rekordu frekwencji zabrakło niewiele. Ten należy do Zlatana Ibrahimovicia - około 60 tysięcy. Tak liczna obecność sympatyków klubu odbiła się też na zainteresowaniu fanów Barcelony kupowaniem koszulek z nazwiskiem Lewandowskiego. Zagraniczne media informowały, że już po godzinie 16 sprzedano ponad tysiąc koszulek. Zakupu dokonano w klubowym sklepie zlokalizowanym na terenie Camp Nou. 

Barcelona negocjuje transfer Martina Braithwaite'aBarcelona negocjuje transfer Martina Braithwaite'a

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: