Hiszpanie: Lewandowski urzekł całą szatnię Barcelony. "Jak dziecko w nowych butach"

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony nadal pozostaje jednym z tematów numer jeden w hiszpańskiej prasie. Obszerny artykuł Polakowi poświęcił German Bona z katalońskiego "Sportu". Z tekstu dowiadujemy się, że Lewandowski już wywarł ogromny wpływ na drużynę, z miejsca stając się jej liderem. "Jego postawa przeniknęła i urzeka wszystkich" - czytamy.

Robert Lewandowski już w piątek 5 sierpnia o godzinie 12:30 ma zostać oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou jako nowy zawodnik FC Barcelony. Podczas ceremonii na stadionie ma być obecnych kilkadziesiąt tysięcy widzów. W Katalonii wszyscy są podekscytowani transferem Polaka. Atmosferę podgrzewają jeszcze lokalne media, które rozpisują się na temat pierwszych dni Lewandowskiego w klubie.  

Zobacz wideo

Lewandowski już jest liderem Barcelony. "Jego postawa przeniknęła i urzeka wszystkich"

Obszerny artykuł poświęcił 33-latkowi dziennikarz "Sportu" German Bona. Zdradził w nim, że Lewandowski z miejsca stał się liderem drużyny i już teraz, choć sezon nawet się nie zaczął, ma na nią wielki wpływ. "Lewandowski daje przykład i będzie liderem Barcy" - czytamy już w tytule. Wszyscy są podobno zachwyceni jego profesjonalizmem i ciężką pracą na każdym treningu. 

Finał Pucharu Polski Lech - Legia (0:1). Aleksandar Prijović i Jasmin BurićPrijović nie dla Legii, do gry wskoczył Raków

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Polski napastnik czuje się jak dziecko w nowych butach mimo wszystkiego, co już przeżył i pokazał w świecie futbolu" - pisze Bona. "Jego postawa przeniknęła i urzeka wszystkich" - dodaje. Zwraca też uwagę, że Robert Lewandowski zjednał sobie kolegów i sztab trenerski swoją niezwykłą pokorą. Mimo statusu światowej gwiazdy, jego celem nadal jest tylko jak najlepsza gra i pokazywanie, że jest najlepszy. Na bok odkłada walkę o indywidualne nagrody, jak Złota Piłka. Liczy się sukces z drużyną. "Wie, że będzie liderem tego zespołu i zabrał się do pracy. Jest przykładem dla młodzieży, ale także dla weteranów drużyny" - czytamy.

W pierwszych trzech meczach w barwach FC Barcelony Lewandowskiemu nie udało się strzelić gola, mimo usilnych prób. Dziennikarz zdradza, że koledzy wierzą jednak w Polaka i wszyscy w drużynie są przekonani, że wkrótce zacznie on trafiać jak na zawołanie. "Ani trenerzy, ani jego koledzy z drużyny nie mają wątpliwości, że zdobędzie wiele bramek. To jego znak rozpoznawczy" - podsumowuje Bona. 

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Czy można sobie kupić koszulkę Barcelony z nazwiskiem Lewandowski? Z jakim numerem? Czy podczas prezentacji znów będziemy świadkami prowizorki, czy może wreszcie przy pełnym Camp Nou Robert Lewandowski zostanie przywitany z pełną pompą?

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Lech PoznańRewanżowe mecze Rakowa i Lecha w TVP

Więcej o: