Wiadomo, gdzie na razie zamieszka Lewandowski. Modne miejsce dla piłkarzy FC Barcelony

Robert Lewandowski wrócił już do Barcelony po załatwieniu spraw osobistych i pożegnaniu się z pracownikami Bayernu Monachium. Polski napastnik będzie tymczasowo mieszkał w katalońskiej gminie Castelldefels, położonej około 20 kilometrów od Barcelony i klubowego ośrodka treningowego - informuje dziennik "Sport".

FC Barcelona zakończyła przedsezonowe tournée po Stanach Zjednoczonych, gdzie zagrała cztery mecze - z Interem Miami (6:0), Realem Madryt (1:0), Juventusem (2:2) i New York Red Bulls (2:0). Robert Lewandowski wystąpił w trzech spotkaniach, ale jeszcze nie zdobył pierwszej bramki w nowym klubie. Polski napastnik skorzystał z krótkiej przerwy, żeby wrócić do Monachium i dopiąć wszystkie sprawy osobiste. Poza tym Lewandowski pojawił się przy Sabener Strasse, żeby pożegnać się z byłymi kolegami, sztabem szkoleniowym czy fizjoterapeutami Bayernu Monachium.

Zobacz wideo Oliver Kahn bezczelny w stosunku do Lewandowskiego. "Oszaleli w Monachium" [Sport.pl LIVE]

Lewandowski dostał tymczasowe mieszkanie od Barcelony. Dawniej mieszkał tam Messi czy Suarez

Kataloński dziennik "Sport" informuje, że Robert Lewandowski wrócił już do Barcelony, gdzie w środowe popołudnie pojawi się na treningu. Polski napastnik będzie tymczasowo mieszkał w gminie Castelldefels, położonej 20 kilometrów od Barcelony i klubowego ośrodka treningowego. Mieszkanie zostało zapewnione Lewandowskiemu przez władze Barcelony do momentu, aż uda mu się znaleźć wymarzone lokum. Prawdopodobnie przeprowadzka stanie się faktem w najbliższych tygodniach.

W Castelldefels mieszka wielu piłkarzy Barcelony, a dawniej urzędował tam Cesc Fabregas, Philippe Coutinho, Leo Messi czy Luis Suarez. Tamtejsze plaże są na tyle urokliwe, że urugwajski napastnik założył tam własną knajpę o nazwie Chalito, która działa do dnia dzisiejszego. Jedną z najbardziej prestiżowych i drogich dzielnic obok Castelldefels jest Bellamar, gdzie swoją willę miał Leo Messi. Niewykluczone, że to właśnie w tej gminie Robert Lewandowski zamieszka na stałe.

Robert Lewandowski zostanie oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou w piątek 5 sierpnia o godzinie 11:00. Polski napastnik wtedy podpisze kontrakt wraz z prezesem Joanem Laportą, będzie podbijał piłkę i pokopie wraz z członkami akademii La Masia. Godzinę później odbędzie się oficjalna konferencja prasowa, a całe wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych FC Barcelony.

Więcej o: