Blisko, coraz bliżej. Przełomowe informacje dla Lewandowskiego i Barcelony

FC Barcelona może niedługo zarejestrować nowych piłkarzy do rozgrywek. Taką informację przekazał w środę prezes La Liga, Javier Tebas. Jego zdaniem przed Katalończykami "jeszcze sporo pracy", ale są coraz bliżej rejestracji nowych nabytków.

FC Barcelona od jakiegoś czasu mierzy się z problemami finansowymi. Katalończycy musieli odblokowywać tzw. "dźwignie finansowe", aby móc zakontraktować nowych graczy. Kolejny aspekt stanowiła ich rejestracja. Teraz Robert Lewandowski i inne nowe nabytki Barcelony mają być coraz bliżej zarejestrowania.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

FC Barcelona w końcu zarejestruje nowych piłkarzy? Prezes La Liga komentuje

Pomimo pozyskania kilku piłkarzy tego lata Katalończycy wciąż nie mogą zrejestrować ich do rozgrywek La Liga. Wiele wskazuje na to, że może to jednak niebawem nastąpić. Rąbka tajemnicy uchylił prezes ligi hiszpańskiej, Javier Tebas. - Obserwujemy ich, ale kiedy pokażą nam dokumentację dźwigni i niektórych graczy, których muszą sprzedać, zobaczymy, czy mogą zapisać wszystkich. Wiedzą, co muszą zrobić. Myślę, że zostało im trochę pracy ale myślę, że są na dobrej drodze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kibice zastanawiają się czy władze klubu z Katalonii zdążą zarejestrować zawodników przed startem rozgrywek. - Mogę powiedzieć, że dobrze znają zasady i wiedzą, co muszą zrobić - skomentował szef La Liga.

Kibice FenerbacheDynamo Kijów strzeliło gola i "kibicom" Fenerbahce odbiło. Hańba na wieki [WIDEO]

La Liga czeka na dokumenty FC Barcelony. I postępuje według zasad federacji

Prezes ligi odniósł się także do sposobu, w jaki La Liga podchodzi do obecnej sytuacji FC Barcelony. - To, co La Liga zamierza zrobić, to przestrzegać naszego układu zbiorowego z AFE. Gracze nie mogą być rozdzielani ani naciskani, to jest to, co jest ustalone przez układ zbiorowy, prawo, rozum i etykę. Barcelona zna zasady i obowiązki, które istnieją w tym aspekcie.

Żalgiris Wilno po pokonaniu MalmoeMistrz Litwy szokuje w el. Ligi Mistrzów. Największy sukces w historii

Więcej o: