Hiszpanie ukazują imperium Lewandowskiego. Sekret dziewięciocyfrowych zarobków

Hiszpańskie media postanowiły prześwietlić imperium biznesowe Roberta Lewandowskiego. Jak wyliczył magazyn "Forbes", przychody polskiego napastnika wyniosły 33 miliony euro (ok. 160 mln zł po obecnym kursie). "Marca" postanowiła dokładnie sprawdzić, jak swoje pieniądze inwestuje Polak.

Robert Lewandowski zaprezentował się już w dwóch spotkaniach jako zawodnik FC Barcelony. Debiut zaliczył w El Clasico rozegranym podczas tournee po Stanach Zjednoczonych, w którym katalończycy pokonali Real Madryt 1:0. W meczu z Juventusem, zremisowanym 2:2, polski napastnik miał już dwie szansę na premierową bramkę, jednak żadnej nie wykorzystał.

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Hiszpanie prześwietlili imperium Lewandowskiego

Zanim jednak Lewandowski zagrał z Juventusem, hiszpańskie media postanowiły prześwietlić imperium Polaka. "Marca" podkreśla, że polski napastnik doskonale radzi sobie nie tylko na boisku, ale także w świecie biznesu. Jak podsumował magazyn "Forbes", dochody Lewandowskiego przekroczyły 30 milionów euro dzięki wysokiemu kontraktowi, jak i serii umów sponsorskich. Tylko trzej piłkarze byli w stanie zrobić więcej - Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Neymar.

Robert Lewandowski i Ansu FatiTransfer Lewandowskiego budzi duże wątpliwości. "Sytuacja bez precedensu"

Według Forbesa, Polak zarobił ok. 33 milionów euro, z czego 20 miało pochodzić z jego kontraktu, jeszcze z czasów Bayernu Monachium. Pozostałe 13 milionów euro pochodzi z jego umów z m.in. Nike, Huawei czy Procter&Gamble.

 

"Kluczową postacią do zrozumienia jego biznesów jest jego żona"

Hiszpańska "Marca" zwróciła także uwagę na markę Roberta Lewandowskiego "RL9", której używa nawet jako nazwy swoich profili w mediach społecznościowych. Według hiszpańskich mediów, kluczową postacią do zrozumienia biznesów Polaka jest także jego żona, z którą prowadzi kilka projektów.

Anna Lewandowska prowadzi "Foods by Ann", w którym Lewandowski ma własną gamę produktów. Podobnie jak współpraca Polaka z marką odzieżową 4F. Wraz z żoną otworzył także agencję marketingową, reklamową i PR "Stor9". Co więcej, polski napastnik zainwestował także w Protos Venture Capital - polską firmę, zajmującą się wspieraniem startupów internetowych. Do biznesów Lewandowskiego należy doliczyć także firmę RL9.Games, a także restaurację Nine's w Warszawie.

Jan Tomaszewski i Robert LewandowskiJan Tomaszewski zaatakował FC Barcelonę. "To wielki, wiejski klub"

Ostatnie już spotkanie towarzyskie FC Barcelony w trakcie tournee po Stanach Zjednoczonych odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. O godzinie 1:00 czasu polskiego rywalem Barcy będzie w Nowym Jorku drużyna Patryka Klimali - New York Red Bulls. Później Katalończycy powrócą do Hiszpanii. Oficjalną prezentację Lewandowskiego na Camp Nou zaplanowano na piątek 5 sierpnia na godzinę 11:00. Debiut napastnika na stadionie będzie miał miejsce dwa dni później, w meczu Pucharu Gampera przeciwko meksykańskiemu Pumas.

Więcej o: