Wstrzymano sprzedaż koszulek Lewandowskiego. "Poważnie?". Barcelońskie kuriozum

W Barcelonie zapanowało prawdziwe szaleństwo na punkcie Roberta Lewandowskiego. Kibice masowo ruszyli, by kupić koszulkę z nazwiskiem nowego gwiazdora. Pojawił się jednak dość niespodziewany problem. W klubowym sklepie zabrakło litery "W", więc produkcja koszulek Polaka została wstrzymana.

Robert Lewandowski podpisał czteroletni kontrakt z FC Barceloną, na mocy którego zarobi dziewięć milionów euro za sezon. Polak czeka na debiut, ale miał już okazję obejrzeć kolegów w akcji. Z trybun podziwiał, jak Barcelona pokonała 6:0 Inter Miami w meczu towarzyskim. W środę został natomiast oficjalnie zaprezentowany jako jej nowy piłkarz.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Sprzedaż koszulek Lewandowskiego wstrzymana

W stolicy Katalonii po transferze Lewandowskiego zapanowała prawdziwa euforia. Choć nie zagrał jeszcze ani minuty w FC Barcelonie, kibice już uważają go za bohatera. Świadczy o tym m.in. tempo, w jakim z klubowego sklepu zniknęły koszulki z nazwiskiem Polaka. Na razie dostępny był tylko model bez numeru, gdyż ten wciąż nie został oficjalnie przydzielony 33-latkowi.

Dlaczego piszemy, że trykot był dostępny? Ponieważ w sklepie znajdującym się przy stadionie Camp Nou, zabrakło już koszulek Lewandowskiego! Wszystkie dostępne zostały wykupione, a pracownicy nie mogą przygotować kolejnych gadżetów z dość kuriozalnego powodu. Zabrakło im do nadruku litery "W"...

W sieci popularność zyskuje filmik, na którym widzimy, jak ktoś pyta pracownika sklepu, dlaczego nie można obecnie nabyć gadżetu z nazwiskiem reprezentanta Polski. Na nagraniu słyszymy następujący dialog w języku hiszpańskim: 

- Dlaczego nie możemy kupić koszulek Lewandowskiego?

- Nie mamy litery "W". A ponieważ w jego nazwisku występuje ona dwa razy, po prostu nam ich zabrakło

- Poważnie? - zdziwił się klient, na co sprzedawca tylko pokiwał potwierdzająco głową. Wideo można zobaczyć poniżej.

"Mundo Deportivo" informuje, że sprzedaż została tymczasowo wstrzymana. Ma jednak ponownie ruszyć już w czwartek. Koszulkę Lewandowskiego można było do tej pory kupić za 159,99 euro, czyli około 760 zł. Władze FC Barcelony liczą, że zyski ze sprzedaży wyniosą przynajmniej 20 milionów euro.

Więcej o:
Copyright © Agora SA