Kiedy zobaczymy Lewandowskiego w La Liga? Polscy kibice muszą się przyzwyczaić [TERMINARZ]

Robert Lewandowski niedawno został piłkarzem Barcelony, a wszyscy kibice są ciekawi, kiedy ujrzą napastnika w barwach nowego klubu. Poznaliśmy już terminarz ligowy drużyny z Katalonii. Polscy fani będą zmuszeni do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego wreszcie dobiegła do końca. Napastnik przeniósł się do Barcelony za 50 milionów euro i podpisał z nowym klubem trzyletnią umowę, na mocy której zarobi dziewięć milionów euro rocznie. Polak przeszedł już testy medyczne oraz odbył pierwsze treningi z nową drużyną. 

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Znamy terminarz La Ligi. Polscy fani muszą zmienić przyzwyczajenia

Debiut Roberta Lewandowskiego w nowym klubie będzie miał miejsce prawdopodobnie w meczu towarzyskim przeciwko Realowi Madryt. Spotkanie odbędzie się w Las Vegas w nocy z piątku na sobotę o godzinie 5:00 czasu polskiego. 

Thierry HenryIdol Lewandowskiego odwiedził Barcelonę. Niespodzianka [WIDEO]

Większość kibiców jest jednak zaciekawiona, kiedy będzie można obejrzeć pierwsze ligowe starcia z udziałem Lewandowskiego. Znamy już terminarz La Ligi i polscy fani będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia. Podczas gry w Bayernie, napastnik wychodził na boisko najczęściej w soboty o godzinie 15:30. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W tym momencie znamy godziny rozgrywania meczów przez Barcelonę w pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu. Najwcześniej nowy klub Polaka będzie rozpoczynał swoje mecze o godzinie 19:30. 

Pierwszym rywalem klubu z Katalonii będzie Rayo Vallecano. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 13 sierpnia o 21:00 na Camp Nou. W drugiej kolejce Barcelonę czeka wyjazdowa potyczka z Realem Sociedad. Mecz odbędzie się dopiero o 22:00.  W następnej serii spotkań Lewandowski będzie miał okazję zagrać przeciwko Realowi Valladolid. Spotkanie z beniaminkiem La Ligi nie powinno być trudne dla Barcelony, tym bardziej że odbędzie się na jej stadionie i polski napastnik z pewnością będzie miał wiele szans do zdobycia bramek. Mecz zaplanowany jest na 19:30. W czwartej kolejce Barcelonę czeka trudna wyjazdowa rywalizacja z Sevillą. Na ten moment nieznana jest jeszcze godzina rozpoczęcia tego starcia. 

Cztery pierwsze kolejki Barcelony w La Lidze:

  • 1. kolejka 13 sierpnia 21:00 Rayo Vallecano (D)
  • 2. kolejka 21 sierpnia 22:00 Real Sociedad (W)
  • 3. kolejka 28 sierpnia 19:30 Real Valladolid (D)
  • 4. kolejka 4 września 21:00 Sevilla (W)

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jacek Bąk i Robert LewandowskiBąk nie ma wątpliwości ws. transferu Lewandowskiego. "Nie ma co porównywać"

Więcej o: