Lewandowski od tygodni znał plany Xaviego. Dziennikarz ujawnia prywatną rozmowę

Choć oficjalne potwierdzenie transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony nastąpiło w sobotę, to Polak już kilka tygodni temu zapoznał się z planami Xaviego. Teraz Tobias Altschaeffl ze "Sport Bilda" wyjawił, co 33-letni napastnik prywatnie mówił mu kilka tygodni temu.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego wreszcie dobiegła końca. Polak już od kilku tygodni jawnie deklarował, że nie zamierza kontynuować współpracy z Bayernem Monachium i tego lata chce dołączyć do FC Barcelony. Negocjacje trwały bardzo długo. Katalończycy złożyli trzy oferty, ale każdą z nich mistrzowie Niemiec odrzucili, twierdząc, że 33-letni napastnik nie jest na sprzedaż. Ich stanowisko zmieniła dopiero czwarta propozycja, która opiewała na 45 milionów euro plus pięć milionów euro w bonusach. 

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Dziennikarz "Sport Bilda" popiera transfer Lewandowskiego. "Robert bardzo pasuje do Barcelony"

Kiedy kluby wzajemnie negocjowały, Lewandowski przygotowywał się do zmiany otoczenia. Jeszcze na kilka tygodni przed ogłoszeniem transferu, Polak spotkał się z Xavim Hernandezem. W trakcie rozmowy hiszpański szkoleniowiec przedstawił mu swój plan na drużynę i poinformował, jaką rolę Lewandowski odegra w tym projekcie.

O wrażeniach po tym spotkaniu Polak opowiedział Tobiasowi Altschaefflowi ze "Sport Bilda". Dziennikarz ujawnił w rozmowie z TVP Sport, że 33-letni napastnik był bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany pomysłami trenera. - Xavi to świetny szkoleniowiec, który preferuje ofensywny styl. Po spotkaniu z Xavim Robert powiedział mi, że jest pod wrażeniem pomysłu Hiszpana - podkreślił dziennikarz. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Boruc brutalnie ocenił ekstraklasę. Boruc brutalnie ocenił ekstraklasę. "Często przy tych meczach usypiałem"

Zdaniem Altschaeffla Polak podjął dobrą decyzję dołączając do Barcelony. 33-latek powinien z łatwością zaaklimatyzować się w drużynie i imponować formą w sposób, do jakiego przyzwyczaił w Bayernie. - Myślę, że Robert bardzo pasuje do Barcelony. Potrafi grać zespołowo. Nie jest typem piłkarza, który tylko czeka na podania. Lewandowski ma znakomitą technikę i jest dobrze wyszkolony - oznajmił dziennikarz.

Media donoszą, że szansę na pierwsze zapoznanie ze stylem gry hiszpańskiej drużyny Polak będzie miał już we wtorkowe popołudnie. Wtedy odbędzie się kolejny trening Barcelony i w nim 33-letni napastnik powinien już uczestniczyć. Z kolei w nocy z wtorku na środę kataloński zespół rozegra pierwszy mecz w ramach tournee po Stanach Zjednoczonych. Ich przeciwnikiem będzie Inter Miami. Ze względu na krótki czas na przygotowanie, w tym spotkaniu Polaka raczej nie zobaczymy. Media spekulują, że do jego debiutu dojdzie w trakcie kolejnego starcia z Realem Madryt. Towarzyskie El Classico zaplanowano na noc z piątku na sobotę o godzinie 5:00 czasu polskiego

Oficjalnie: Robert Lewandowski zostanie piłkarzem FC Barcelony! Laporta zdradza kulisy transferu Lewandowskiego. Znaczna obniżka pensji

Więcej o: