Kompromitacja. Barcelona zrobiła z Lewandowskiego Niemca. Polscy kibice oburzeni

Barcelona po zakontraktowaniu Roberta Lewandowskiego zaliczyła wielką wpadkę. Hiszpanie na oficjalnej stronie klubu umieścili filmik, prezentujący pierwszy dzień napastnika w klubie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że nazwali go... Niemcem

Robert Lewandowski po wielotygodniowej sadze transferowej został wreszcie nowym piłkarzem Barcelony. Hiszpanie zapłacili za Polaka 50 milionów euro. Napastnik podpisał z nowym klubem trzyletni kontrakt, na mocy którego zarobi dziewięć milionów euro netto rocznie. Kapitan naszej kadry obecnie przebywa w Miami, gdzie przeszedł już testy medyczne. 

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Ogromna wpadka Barcelony. Nazwali Lewandowskiego Niemcem

Przejście Lewandowskiego poruszyło wielu fanów i cały piłkarski świat patrzy obecnie na Barcelonę, oczekując nowych informacji i materiałów związanych z polskim napastnikiem. We wtorek hiszpański klub zwrócił uwagę wszystkich przez kompromitującą wpadkę w swoim wykonaniu. Na oficjalnej stronie zespołu został opublikowany filmik prezentujący pierwszy dzień Lewandowskiego w nowej drużynie. Nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie to, że Hiszpanie nazwali Lewandowskiego w tytule... Niemcem. Nowy pracodawca 34-latka nic sobie z tego nie robił, ponieważ błąd został poprawiony dopiero po dłuższym czasie. 

Polscy kibice błyskawicznie zareagowali na wpadkę Barcelony i zaczęli licznie komentować wpisy klubu, wyraźnie informując, że Lewandowski jest Polakiem. Ponadto bardzo skrytykowali niefrasobliwość pracowników zespołu. "Jak można na takim szczeblu takiego babola popełnić?", "Rozumiem, gdy ktoś w nerwach się pomyli, ale żeby to się stało na oficjalnym portalu klubowym, który przecież musi być weryfikowany kilka razy, to tego już nie ogarniam" - piszą rozgoryczeni fani. 

Wielki transfer Rakowa?! Wicemistrz Polski zainteresowany byłą gwiazdą LegiiMedia: Szykuje się wielki powrót do Legii. "Rozmowy trwają"

Kompromitacje Barcelony skomentował także Marcin Borzęcki. Komentator Viaplay odniósł się do prezentacji piłkarza, za którą klub został również skrytykowany. Filmik jedynie przedstawiał Lewandowskiego w niewielkim plażowym budynku. "No można było trochę lepiej przedstawić Lewandowskiego niż w budzie na plaży i jako niemieckiego napastnika" - czytamy we wpisie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Reprezentacja Rosji z Władmirem Putinem (z piłką) przed mundialem 2018UEFA znów szokuje. Policzono, ilu Rosjan i Białorusinów zasiada w jej komisjach

Więcej o: