Lewandowski nie wyszedł na trening Barcelony. "Drzwi do debiutu zamknięte"

Robert Lewandowski nie pojawił się na popołudniowym treningu FC Barcelony - donosi dziennik "AS". W tej sytuacji jego debiut w spotkaniu towarzyskim z Interem Miami jest niemożliwy.

Już od niedzielnego wieczoru Robert Lewandowski przebywa w Miami wraz z nowym zespołem. W poniedziałek doszło do oficjalnego przywitania z drużyną i prezesem katalońskiego klubu, Joanem Laportą. Następnie Polak udał się na testy medyczne, które przebiegły zgodnie z planem. W tej sytuacji pozostaje już tylko jedna formalność - w ciągu najbliższych godzin polski napastnik powinien złożyć podpis pod trzyletnim kontrakcie z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie pojawił się na treningu Barcelony. "Drzwi do jego debiutu we wtorek z Interem Miami są definitywnie zamknięte"

W poniedziałek Lewandowski miał także zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Uroczystość zaplanowano na godzinę 19:00 czasu polskiego. Na początku pojawiły się informacje, że wydarzenie odbędzie się z delikatnym opóźnieniem. Później Toni Juanmarti z Relevo przekazał, że w poniedziałek do prezentacji w ogólne nie dojdzie. 

- Ostatecznie nie będzie dziś oficjalnego powitania Lewandowskiego w Miami. Jego udział w jutrzejszym meczu z Interem Miami wydaje się jeszcze mniej prawdopodobny. W tym przypadku zadebiutowałby w kolejnym sparingu w Las Vegas przeciwko Realowi Madryt - poinformował dziennikarz. Doniesienia na temat ewentualnego debiutu potwierdza także redakcja "AS". 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Co więcej, hiszpańskie media przekazały, że Robert Lewandowski nie pojawił się na kolejnym treningu FC Barcelony, który odbywał się w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Jak przekonują dziennikarze, w tej sytuacji jego debiut w meczu z Interem Miami jest niemożliwy. To spotkanie zostanie rozegrane w nocy z wtorku na środę o godzinie 2:00 czasu polskiego. "Robert Lewandowski nie wyszedł na boisko podczas treningu tego popołudnia, więc drzwi do jego debiutu we wtorek z Interem Miami są definitywnie zamknięte" - czytamy na portalu. 

W tej sytuacji media spekulują, że debiut nastąpi dopiero w towarzyskim El Clasico z Realem Madryt, które odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o 5:00 czasu polskiego w Las Vegas. Będzie to drugi mecz Barcelony w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych

Trzy dni później, o 2:30, rywalem hiszpańskiego zespołu będzie Juventus. Podczas tego spotkania może dojść do pojedynku Lewandowskiego z Wojciechem Szczęsnym. Z kolei na zakończenie tournée, w nocy z 30 na 31 lipca o 1:00 czasu polskiego Barcelona zagra z New York Red Bulls.

Jak donoszą dziennikarze AS, nie wiadomo czy na czas do Miami dotrze Xavi. Hiszpański szkoleniowiec nie poleciał razem z drużyną do Stanów Zjednoczonych z powodu problemów z paszportem. W ostatnich dniach musiał wyrobić specjalne pozwolenie na wjazd do USA. Wszystko dlatego, że jeszcze jako piłkarz katarskiego Al Sadd Xavi trzykrotnie podróżował do Iranu. Według hiszpańskich dziennikarzy, problem z paszportem nadal nie został rozwiązany. "W tej chwili jego obecność, jak dowiedział się AS, jest zagrożona" - czytamy na portalu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.