Oficjalnie: Barcelona ogłasza wielki transfer. Prawie 70 mln euro

Raphinha już wkrótce zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. Klub oficjalnie poinformował o osiągnięciu porozumienia z Leeds United w sprawie transferu. Zostały już tylko testy medyczne.

FC Barcelona intensywnie pracuje na rynku transferowym. Kataloński klub stara się o zakontraktowanie kilku zawodników. Najwięcej mówi się o transferze Roberta Lewandowskiego. W międzyczasie klub walczył o pozyskanie Raphinhi z Leeds United. Media informowały, że ten transfer jest już praktycznie dopięty.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Ousmane DembeleAubameyang wrzucił zdjęcie z szatni Barcelony. Uchwycił Dembele

Raphinha zostanie piłkarzem Barcelony. Zostały tylko testy medyczne

Wczesnym popołudniem w środę Barcelona opublikowała komunikat w sprawie tego zawodnika. "FC Barcelona i Leeds United osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Raphaela Diasa Belloliego, Raphinhi" – poinformowano. Warunkiem wejścia w życie tego porozumienia jest pozytywne przejście przez piłkarza testów medycznych. Barcelona zapłaci za niego 58 milionów euro odstępnego. Z umowie zapisane są również bonusy, po których łączny koszt tej transakcji może wynieść 67 milionów.

Sam piłkarz ma już od wielu tygodni porozumienie z Barcą w sprawie indywidualnej, pięcioletniej umowy. O dziewięciokrotnego reprezentanta Brazylii starały się także angielskie kluby - Chelsea i Arsenal, ale sam zawodnik od początku preferował transfer do stolicy Katalonii i to właśnie jego determinacja sprawiła, że londyńczycy musieli obejść się smakiem. 

Barcelona finalizuje transfer. Romano potwierdza. Miliony za RaphinhęBarcelona finalizuje transfer. Romano potwierdza. Miliony za Raphinhę

Raphinha w ostatnim czasie stał się jedną z gwiazd Premier League. Brazylijczyk znacznie przewyższał umiejętnościami swoich kolegów z drużyny, która rozpaczliwie walczyła o utrzymanie (ostatecznie walka zakończyła się powodzeniem). W zeszłym sezonie 25-latek rozegrał 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 11 bramek i zaliczył trzy asysty.

Barcelona poinformowała już o pozyskaniu dwóch zawodników. To Franck Kessie (wcześniej AC Milan) i Andreas Christensen (wcześniej Chelsea).

Więcej o: