Barcelona finalizuje trzeci transfer. "Here we go". To znów nie Lewandowski

Raphinha do FC Barcelony: "Here we go!" Włoski dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że FC Barcelona dogadała się z Leeds United w sprawie transferu brazylijskiego skrzydłowego, który będzie kosztował Barcę od 58 do 67 milionów euro.

FC Barcelona jest o krok od sfinalizowania trzeciego transferu w tym oknie transferowym i ponownie nie jest to Robert Lewandowski. Tym razem chodzi o brazylijskiego skrzydłowego Leeds United - Raphinhę. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Romano: Raphinha zostanie piłkarzem FC Barcelony. Transfer za ponad 58 milionów euro

Jak poinformował włoski dziennikarz Fabrizio Romano, FC Barcelona porozumiała się z Leeds United w sprawie transferu Raphinhi. Ma on kosztować klub z Katalonii 58 milionów euro + kolejne 9 milionów tzw. zmiennych.

Sam piłkarz ma już od wielu tygodni porozumienie z Barcą ws. indywidualnego pięcioletniej umowy. Raphinha ma w najbliższych dniach zjawić się w Barcelonie na testach medycznych i podpisać kontrakt z wicemistrzami Hiszpanii. O dziewięciokrotnego reprezentanta Brazylii starały się także angielskie kluby - Chelsea i Arsenal, ale sam zawodnik od początku preferował transfer do stolicy Katalonii i to właśnie jego determinacja sprawiła, że londyńczycy musieli obejść się smakiem. 

FC Barcelona może ogłosić transfer Raphinhi w najbliższych dniach, ale póki co nie będzie mogła go zarejestrować w La Liga. Wszystko przez niespełnienie limitów miejscowego finansowego fair play. Niemniej jednak, wiele wskazuje, że Katalończycy już niedługo uruchomią drugą tzw. "dźwignię finansową", w postaci sprzedaży 15% zysków z praw telewizyjnych z najbliższych 25 lat za około 400 milionów euro. Wówczas również władze Barcy będą mogły sobie pozwolić na transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, na który sprowadzenie Raphinhi nie będzie miało żadnego wpływu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA