"Pakt" Barcelony z Lewandowskim. Laporta uspokajał Polaka i jego agenta

- FC Barcelona ma zawarty pakt z Robertem Lewandowskim - informuje dziennik "El Mundo Deportivo". Zdaniem dziennikarzy z Katalonii zarówno Barca, jak i agent piłkarza Pini Zahavi, mają intensywnie pracować, aby wyciągnąć kapitana reprezentacji Polski z Bayernu Monachium przed 12 lipca.

Robert Lewandowski jeszcze tego lata planuje zamienić Bayern Monachium na FC Barcelonę. Polski napastnik nie wyobraża sobie, żeby miał nie grać na Camp Nou w przyszłym sezonie, nawet pomimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu z klubem z Monachium. Problemem jest jednak to, że Bayern wciąż nie zgodził się na jego transfer do stolicy Katalonii. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

"Pakt" Barcelony z Lewandowskim. Za tydzień będzie wszystko jasne?

Jak przekonuje kataloński dziennik "El Mundo Deportivo", FC Barcelona zawarła pakt z Robertem Lewandowskim i jego otoczeniem, który wciąż jest aktualny. Agent Polaka Pini Zahavi miał obiecać Barcelonie, że za 40 milionów euro uda się wyciągnąć kapitana reprezentacji Polski z Bayernu Monachium, choć oferta Barcy o takiej wysokości została niedawno przez niemiecki klub odrzucona.

Sam Lewandowski obecnie przebywa na wakacjach na Majorce i Ibizie. Ostatnio, w jednym z lokali na Ibizie miał nawet okazję spotkać się z trenerem FC Barcelony Xavim Hernandezem i w krótkiej rozmowie przekazać mu raz jeszcze, że zamierza być częścią jego zespołu już w przyszłym sezonie.

Zarówno Barca, jak i otoczenie Lewandowskiego, mają pracować w najbliższych dniach na pełnych obrotach, aby przekonać Bayern do sprzedaży Polaka. Lewandowski chce, aby porozumienie udało się osiągnąć do 12 lipca - terminu, w którym musiałby się zjawić w Monachium na rozpoczęcie letnich przygotowań, czego aktualnie sam piłkarz nie planuje uczynić.

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta pozostaje w kontakcie z Lewandowskim i Zahavim. Uspokajał ich m.in. w momencie, gdy prezes La Liga Javier Tebas twierdził na łamach mediów, że Barca nie będzie mogła sobie pozwolić na transfer polskiego napastnika. A że Barcelona ze swoją ofertą dotarła do ustalonej z otoczeniem Lewandowskiego wysokości, teraz przychodzi czas na ponowne działania ze strony duetu Zahavi - Lewandowski.

Choć Bayern wypuszcza kontrolowane przecieki do niemieckich mediów, że nie sprzeda "Lewego" za mniej niż 60 milionów euro, zdaniem "Mundo Deportivo" również w Monachium wiedzą, że nie są w stanie zatrzymać Polaka mimo jego woli, a 40 milionów euro to i tak dobra cena za niespełna 34-letniego napastnika z rocznym kontraktem. Najbliższy tydzień powinien być bardzo ważny w tej sprawie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA