"AS" ujawnia, co Robert Lewandowski powiedział Xaviemu. Jaśniej się nie da

Robert Lewandowski kilka dni temu spotkał sie z Xavim Hernandezem z jednej z restauracji. Hiszpańscy dziennikarze dotarli do szczegółów rozmowy między piłkarzem a szkoleniowcem Barcelony.

Nie ustają plotki na temat transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Już kilka tygodni temu 33-latek zapowiedział, że nie zamierza kontynuować gry dla Bayernu Monachium. Jego celem jest gra właśnie dla "Barcy", z którą osiągnął porozumienie w kwestii kontraktu indywidualnego. Transakcję blokują jednak Bawarczycy.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Joan LaportaLaporta przedstawił plan prezentacji nowych piłkarzy Barcelony. Jest kalendarz

Lewandowski powiedział Xaviemu, że chce z nim trenować

Hiszpańskie media są przekonane, że finalnie dojdzie do transferu. Jako potwierdzenie traktują spotkanie Roberta Lewandowskiego i Xaviego Hernandeza. Gerard Romero przekazał na Twitterze, że panowie byli widziani w tej samej restauracji na Ibizie. Zaznaczył wprawdzie, że było to spotkanie towarzyskie, w gronie znajomych, jednak trudno w zaistniałej sytuacji uznać to za zupełny przypadek. 

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Zwłaszcza, jeśli prawdą są informacje, do których dotarł "As". "Możemy potwierdzić, że odbyło się spotkanie, a nawet rozmawiali przyjaźnie przez kilka minut" – piszą hiszpańscy dziennikarze. "To była zupełnie nieformalna rozmowa, w której rozmawiali o swoich rodzinach i wakacjach, ale była też wzmianka o Barcelonie. To było przy pożegnaniu, kiedy Lewandowski otwarcie przyznał Xaviemu, że chciałby wkrótce nosić koszulkę 'Blaugrany'" – dodano. Według dziennikarzy Lewandowski miał wprost powiedzieć Xaviemu: „Naprawdę chcę z tobą trenować". "Robert musi stać się kamieniem węgielnym nowego projektu Barcy, który prowadzi klub na drogę do sukcesu i triumfów" – napisano w tekście.

Robert LewandowskiLaporta dziękuje Lewandowskiemu. "Jesteśmy mu bardzo wdzięczni"

Lewandowski chciałby zacząć przygotowania do nowego sezonu z drużyną Barcelony. Czas mija, a Polak nadal czeka na sygnał, że może przylecieć do stolicy Katalonii, żeby zapoznać się z nowym klubem. 12 lipca treningi wznawia Bayern Monachium. W mediach huczy od plotek, że Lewandowski może zastrajkować i nie pojawić się w Niemczech na starcie przygotowań.  

Więcej o: