Laporta przedstawił plan prezentacji nowych piłkarzy Barcelony. Jest kalendarz

Coraz więcej wskazuje na to, że w najbliższych dniach FC Barcelona zaprezentuje dwóch nowych piłkarzy. Jak zapowiedział prezydent klubu Joan Laporta, w najbliższych dniach oficjalnie zaprezentowani mają zostać Franck Kessie i Andreas Christensen.

Przerwa pomiędzy sezonami jest momentem, w którym w wielu klubach dochodzi do zmian kadrowych. Nie inaczej w tym roku będzie w przypadku FC Barcelony, która po jednym z najgorszych sezonów w ostatnich latach również szykuje się na sporo roszad, głównie jeśli chodzi o wzmocnienia.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

6Mecz pilki noznej Wisla Krakw - Jagiellonia BialystokNiewypał transferowy odejdzie z Wisły Kraków? Brzęczek ma plan

Barca bliska finalizacji dwóch transferów

Według hiszpańskich mediów, niebawem ma się odbyć prezentacja nowych piłkarzy, którzy zostaną sprowadzeni do klubu na zasadzie wolnego transferu. Jako pierwsi przed publicznością na Camp Nou mają się zaprezentować Franck Kessie, którego kontrakt z Milanem wygasł wraz z końcem czerwca, a także będący w takiej samej sytuacji po wygaśnięciu umowy w Chelsea Andreas Christensen.

Obaj ci zawodnicy mają być jednymi z piłkarzy, których uda się latem sprowadzić do klubu bez konieczności wydawania pieniędzy na spieniężenie ich transferu. Dzięki wcześniejszemu ustnemu porozumieniu, Barca nie została ubiegnięta przez innych zainteresowanych, którzy również chcieli sprowadzić Kessiego i Christensena.

Wiadomo, kiedy zostaną zaprezentowani Kessie i Christensen

Hiszpańskie media informują, że oficjalne potwierdzenie obu tych transferów ma nastąpić już w niedzielę lub poniedziałek. W kolejnych dniach planowane są oficjalne prezentacje piłkarzy. - Kessie zostanie zaprezentowany w środę, a Christensen w czwartek - zapowiedział prezydent Barcy Joan Laporta, cytowany przez "Radio COPE".

Salah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak onSalah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak on

Na tym jednak z pewnością letnie transfery FC Barcelony się nie skończą. Kataloński klub od dłuższego czasu pracuje również nad sprowadzeniem Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Ponadto od kilku tygodni z transferem na Camp Nou łączony jest Raphinha z Leeds United.

Więcej o: