Barcelonie dopina pierwszy transfer. Niestety, to nie Lewandowski

Jak informuje kataloński dziennikarz Gerard Romero, łączony z Chelsea Brazylijczyk Raphinha ma zostać jednak nowym piłkarzem FC Barcelony. Barca miała dogadać się z Leeds United ws. transferu brazylijskiego skrzydłowego za około 60 milionów euro.

W ostatnich dniach wszystko wskazywało na to, że 25-letni piłkarz Leeds United Raphinha pozostanie w Premier League. O zawodnika, za którego Leeds żądało około 65-70 milionów euro, walczyły Chelsea i Arsenal, które były w stanie zaoferować jego klubowi lepsze warunki od FC Barcelony. Chelsea wydawała się nawet mieć porozumienie zarówno z Leeds United, jak i samym zawodnikiem, ale wygląda na to, że w tej sprawie dojdzie do kolejnego zwrotu.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Kataloński dziennikarz: Barcelona dogadała się z Leeds ws. transfer Raphinhi

Jak informuje kataloński dziennikarz Gerard Romero, Raphinha jest bardzo blisko zostania nowym zawodnikiem FC Barcelony. Barca i Leeds miały się dogadać na transfer o wysokości 60 milionów euro, a tę kwotę klub ze stolicy Katalonii miałby uiścić w trzech ratach. Wg Romero do dogadania między Hiszpanami a Anglikami pozostały już tylko szczegóły, podczas gdy z samym zawodnikiem Barcelona ma porozumienie od wielu tygodni. 

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie preferencje samego piłkarza zadecydowały o tym porozumieniu. Mimo że media informowały o porozumieniu z Chelsea, agent Raphinhi Deco był widziany w ostatnich dniach w Barcelonie, gdzie przez dłuższy czas rozmawiał z szefami Barcy o transferze Brazylijczyka. Ma on zarabiać w stolicy Katalonii około 6 milionów euro netto rocznie. 

Warto zaznaczyć, że aby w ogóle móc dokonywać transferów latem FC Barcelona wciąż potrzebuje uruchomienia dźwigni finansowych na kolejne 400 milionów euro. Na razie Barcelona sprzedała tylko 10 z planowanych 25 procent praw telewizyjnych z La Liga za najbliższe 25 lat za ponad 200 milionów euro. Klub z Katalonii planuje jeszcze sprzedaż pozostałych 15 procent za ponad 300 milionów euro, sprzedaż 49,9 procent akcji w spółce Barca Studios (odpowiadającą m.in. za telewizję klubową) za około 50-60 milionów euro, a także sprzedaż 49,9 procent akcji w spółce Barca Licensing & Merchandising za ponad 200 milionów euro. 

Ewentualny transfer Raphinhi nie powinien przeszkodzić w transferze Roberta Lewandowskiego. Wszystko dlatego, że Barcelona nie będzie miała większych problemów ze znalezieniem funduszy na obie transakcje. Jej problemem są za to limity płacowe nałożone przez La Liga na podstawie tamtejszego finansowego Fair Play i to właśnie one obligują klub do pozyskania setek milionów euro w najbliższych dniach - tygodniach. 

Raphinha spędził w Leeds United dwa ostatnie sezony i w ich trakcie strzelił 17 goli i zaliczył 12 asyst w 65 meczach Premier League. 25-latek ma na koncie także 9 występów i 3 bramki w reprezentacji Brazylii. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA