Koeman zapytany o transfer Lewandowskiego. Holender wątpi w Polaka

Były trener FC Barcelony Ronald Koeman wypowiedział się na temat coraz bardziej pewnego transferu Roberta Lewandowskiego do katalońskiego klubu. Holenderski trener stwierdził, że kapitan biało-czerwonych może już nie być tak skuteczny, gdy będzie miał 35 lat.

Od dłuższego czasu praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe informacje na temat tego, co z przyszłością Roberta Lewandowskiego. Od ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski oficjalnie wiadomo, że kapitan polskiej kadry będzie chciał odejść z Bayernu Monachium. Nie wiadomo jednak, w jakim podąży kierunku i kiedy do tego dojdzie.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Robert LewandowskiBayern zmienia zdanie. Lewandowski zaciera ręce. Transfer coraz bliżej

Bayern puści Lewandowskiego?

Oczywiście według wszelkich doniesień, najbliżej sprowadzenia 33-latka jest FC Barcelona. Katalończycy złożyli już ponoć kilka ofert i nawet w obliczu niezbyt dobrej sytuacji finansowej zapowiadają, że nie będą mieć problemów zarówno ze sfinansowaniem jego sprowadzenia, jak i późniejszym opłacaniem jego wynagrodzenia.

Władze Bayernu z kolei twardo stoją przy swoim i otwarcie zapowiadają, że Robert Lewandowski nie odejdzie z klubu, ponieważ jego kontrakt jest ważny jeszcze przed rok. Co prawda w kontekście nasilających się doniesień o jego przejściu do FC Barcelony wydaje się, że zapowiedzi te niewiele mogą mieć wspólnego z prawdą, ale można być pewnym, że Bayern do końca będzie twardo negocjował.

Koeman zwraca uwagę na wiek Lewandowskiego

Xavi Hernandez, który od samego początku naciska na sprowadzenie Polaka, nie zwraca uwagi na jego wiek. Dostrzegł to jednak były menedżer Barcy Ronald Koeman, który wypowiedział się na jego temat na antenie katalońskiej rozgłośni "Esport3". Zdaniem Holendra, 33 lata Lewandowskiego mogą być pewnym problemem.

- Lewandowski jest znakomitym piłkarzem i strzelcem, ale czy taki będzie w wieku 35 lat? Wahałbym się zapłacić za niego 50-60 milionów euro - skomentował były menedżer FC Barcelony, którego miejsce na ławce trenerskiej zajął Xavi Hernandez.

Sadio Mane (z lewej; Liverpool) oraz Robert Lewandowski (z prawej; Bayern).Mane z wielką pensją w Bayernie. Lewandowski będzie mógł zazdrościć

Wiele wskazuje na to, że władze Barcy nie myślą podobnymi torami, co Ronald Koeman. Hiszpańskie media są zgodne, że jeszcze w tym tygodniu transfer może dojść do skutku, a koszt transakcji ma oscylować w granicach 45 milionów euro.

Więcej o: