Barcelona idzie po Lewandowskiego. Już jest blisko. Nowa oferta. Ujawniono kwotę

Bayern Monachium zignorował dwie oferty za Roberta Lewandowskiego nadesłane przez Barcelonę. Katalończycy się nie poddają i wkrótce do stolicy Bawarii trafi trzecia propozycja. O jej warunkach informuje znany hiszpański dziennikarz, Gerard Romero.

Szefowie Barcelony od tygodni czynią starania, by pozyskać Roberta Lewandowskiego. Na swojej drodze napotykają jednak szereg trudności. Najpierw musieli zapewnić sobie odpowiednie środki pieniężne. To już jest pewne za sprawą niedawnej decyzji Socios ws. "dźwigni" finansowych. Teraz pozostaje im przekonać szefów Bayernu odpowiednio wysoką ofertą.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Wicemistrzowie Hiszpanii rozpoczęli od propozycji wynoszącej 32 miliony euro plus pięć milionów w bonusach. Bawarczyków to jednak nie usatysfakcjonowało. - Na pierwszą ofertę Barcelony Bayern nawet nie odpowiedział. Jaki wniosek wyciągają z tego władze Barcy? Czują, że jest to wywieranie presji na nich, by złożyli lepszą ofertę (...). Czy w Barcelonie są optymistami? Tak. Wierzą w to, że sytuacja się zmieni. Ale na dziś jest też uczucie, że nie wszystko idzie do końca tak, jak zakładano - mówi w rozmowie ze Sport.pl kataloński dziennikarz Toni Juanmarti z Relevo o transferze Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony.

Gerard Romero ujawnia: będzie trzecia oferta Barcelony za Lewandowskiego

Katalończycy złożyli więc drugą ofertę za polskiego napastnika. Propozycja już trafiła do Monachium i opiewa na 35 mln euro. W ewentualnych bonusach zapisano kolejne 5 mln. Ale i to nie przekonało mistrzów Niemiec. W Bawarii mają zdecydowanie większe oczekiwania. Mówi się, że Oliver Kahn i spółka zadowolą się kwotą nie mniejszą niż 50 mln euro.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

I niewykluczone, że wkrótce niemiecki klub otrzyma propozycję, która będzie zbliżona do oczekiwań włodarzy. Informuje o tym Gerard Romero, znany hiszpański dziennikarz. Barcelona idzie na całość i już szykuje trzecią ofertę. Tym razem ma ona wynosić do 40 milionów euro plus 7 milionów w bonusach. Ostateczny koszt poniesiony przez Barcelonę może wynosić więc 47 milionów euro. To już znacznie bliżej oczekiwań Bayernu.

"Według różnych doniesień medialnych FC Barcelona stara się jak najszybciej przypieczętować transakcję. Podobno Katalończycy już w przyszłym miesiącu chcą wyruszyć w trasę po USA z Lewandowskim w składzie" – komentuje serwis sport.de.

W Monachium panuje przekonanie, że Lewandowski do końca wypełni umowę z Bayernem. Ta obowiązuje do czerwca 2023 roku. Dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić w niedawnej rozmowie ze "Bildem" przedstawił jasne stanowisko. - Spodziewam się, że zobaczę Roberta 12 lipca na treningu na Saebener Strasse - oznajmił. W podobnym tonie wypowiedział się także Oliver Kahn. - Nie rozważamy innych opcji - stwierdził Niemiec. Ale dziennikarze co jakiś czas publikują informacje, że to twarde stanowisko Bayernu zaczyna się kruszyć i przy dobrej ofercie monachijczycy pozwolą odejść Lewandowskiemu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.