Prawie 20 lat i koniec. Real Madryt będzie miał nowego sponsora. Gigant

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW ma zostać nowym sponsorem Realu Madryt. Oficjalne potwierdzenie ma zostać ogłoszone w poniedziałek.
Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Jak donosi hiszpański dziennik sportowy "Marca", koncern BMW zostanie nowym sponsorem Realu Madryt. Marka samochodowa ma także dostarczać pojazdy dla zawodników pierwszego zespołu. Oficjalne potwierdzenie nowej umowy ma zostać ogłoszone w poniedziałek 27 czerwca.

Real Madryt przez prawie 20 lat współpracował z Audi 

Od 2003 r. "Królewscy" współpracowali z innym niemieckim koncernem samochodowym - Audi. Logo marki było widoczne na ławce rezerwowych oraz w wielu innych miejscach Santiago Bernabéu. Piłkarze, trenerzy i najważniejsi działacze Realu testowali najnowsze modele samochodów, po czym mogli nabyć je w korzystnych cenach. "Galacticos" brali również udział w przedsezonowych turniejach "Audi Cup" ze względu na zapisy w umowie. 

30 czerwca 2022 r. kontrakt Audi z Realem Madryt dobiega końca. Pomimo wielu rozmów i negocjacji obie strony nie zdecydowały się na kontynuowanie współpracy. Głównym powodem nieporozumienia rzekomo miałby być kwestie finansowe. Audi stopniowo wycofuje się ze sponsorowania innych drużyn piłkarskich, aby w pełni skoncentrować się na współpracy z Bayernem Monachium.

Marka BMW jest jednym z największych graczy na rynku samochodowym w Europie. W rankingach sprzedaży wyprzedza koncerny takie jak Lexus, Opel czy Mercedes. Od zeszłego roku BMW jest także sponsorem włoskiego Milanu. Współpraca z Realem Madryt na pewno przyniesie wiele korzyści dla obu stron. 

 
Więcej o: