Poznaliśmy komplet zespołów w ligach TOP5. Girona wraca do La Liga

Girona będzie trzecim beniaminkiem La Liga w sezonie 2022/2023. Drużyna z Katalonii okazała się lepsza od Tenerife w finale baraży o awans z zaplecza hiszpańskiej ekstraklasy. W decydującym meczu Girona wygrała 3:1.

Znamy już wszystkie drużyny, które w sezonie 2022/2023 powalczą o mistrzostwo Hiszpanii. W niedzielę zakończyła się walka w barażach o awans do La Liga. W finale zmierzyły się Girona i Tenerife. Zespół z Katalonii okazał się lepszy w dwumeczu.

Girona po trzech latach wraca do La Liga. Wygrali w finale baraży z Tenerife

W pierwszym meczu, który odbył się 11 czerwca na stadionie Girony, padł remis 0:0. Losy awansu rozstrzygnęły się zatem w rewanżu. Ku zaskoczeniu gospodarzy i ich kibiców, to Girona okazała się znacznie lepsza i wygrała 3:1.

Tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Cristhian Stuani. Urugwajczyk pewnie wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron Tenerife wyrównało za sprawą trafienia Carlosa Ruiza Arenagi. Girona po niespełna dziesięciu minutach znów cieszyła się jednak z prowadzenia. Samobójczego gola strzelił Jose Leon. W 80. minucie wynik na 3:1 ustalił Arnau Martinez.

Dla Girony to powrót do elity po trzech latach. Ostatni raz występowali w La Liga w sezonie 2018/2019. Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym drużyna ta występowała przez dwa sezony. Pierwszym z nich był 2017/2018. Piłkarze z Katalonii potrafili urwać punkty nawet najlepszym zespołom, jak choćby Realowi Madryt, gdy wygrali 2:1. Tenerife na awans czeka natomiast już od dwunastu lat.

W przyszłym sezonie w La Liga zobaczymy także Almerię i Real Valladolid. Te drużyny wcześniej wywalczyły bezpośredni awans, zajmując dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach La Liga2. Rozgrywki hiszpańskiej ekstraklasy ruszą ponownie 12 sierpnia.