Marcelo i Dani Alves połączą siły? Zaskakujący pomysł Ronaldo

Choć Marcelo i Dani Alves zakończyli swoje przygody odpowiednio w Realu Madryt i FC Barcelonie, to nie można wykluczyć, że obaj pozostaną w LaLiga. Właściciel Realu Valladolid, Brazylijczyk Ronaldo wpadł na pomysł, aby sprowadzić do siebie obu tych graczy.

Wraz z końcem czerwca oficjalnie wygaśnie kontrakt Marcelo z Realem Madryt. 34-latek wziął już udział w specjalnej konferencji, będącej jednocześnie pożegnaniem Brazylijczyka w klubie. Odchodzi on z ekipy mistrzów Hiszpanii po długich ponad 15 latach, przepełnionych wieloma sukcesami i znakomitymi występami.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Robert Lewandowski w meczu Polska - BelgiaLewandowski odchodzi, a w Norwegii zdziwienie. "Rujnuje swoje dziedzictwo"

Marcelo i Dani Alves szukają klubów

Z drugiej strony brazylijski lewy obrońca otwarcie zapowiedział, że wraz z odejściem z Realu Madryt nie zamierza kończyć kariery piłkarskiej. 34-latek sam ogłosił, ze nie może narzekać na brak ofert ze strony zainteresowanych klubów. Marcelo otrzymał możliwość pozostania w Hiszpanii lub powrotu do ojczyzny.

Niemal identycznie wygląda sytuacja rodaka Marcelo, Daniego Alvesa, który wraz z końcem ostatniego sezonu pożegnał się z FC Barceloną. 39-latek dołączył do Barcy w połowie ostatnich rozgrywek stwierdził, że również nie zamierza kończyć gry i jako wolny zawodnik będzie mógł szukać nowego klubu.

Ronaldo skusi swoich rodaków?

Według uol.com.br obaj Brazylijczycy mogą niebawem zagrać w jednym klubie. Ronaldo, właściciel beniaminka LaLiga Realu Valladolid przyznał, że chętnie widziałby w swoim zespole obu piłkarzy. Aby było to możliwe, zarówno Marcelo, jak i Dani Alves musieliby przystać na znacznie niższe warunki finansowe niż te, na które liczyli w ostatnich latach.

Nicola Zalewski i Lorenzo PellegriniZalewski może przebierać w ofertach. Roma odrzuciła trzy propozycje

Real Valladolid w ostatniej kolejce drugiego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii wywalczył awans do LaLiga. Dzięki wygranej 3:0 nad Huescą i zaskakującej porażce Eibaru 0:1 z ostatnim w tabeli Alcorconem, klub Ronaldo zakończył sezon na drugim miejscu, premiowanym bezpośrednim awansem na wyższy szczebel.