Modrić wywołał burzę w Hiszpanii tuż po meczu z Francją. "To żart, prawda?"

Przy okazji meczu Francja - Chorwacja (0:1) w Lidze Narodów, Luka Modrić poprosił Kyliana Mbappe o to, żeby wymienili się koszulkami. Hiszpański dziennikarz Josep Pedrerol był w ciężkim szoku, kiedy się o tym dowiedział. A potem zaczął robić show. - Nie sądzicie, że to jest straszne? - pytał swoich gości.

Liga Narodów 2022/23 to na razie jedno wielkie rozczarowanie dla reprezentacji Francji. Mistrzowie świata najpierw przegrali w Paryżu z Danią 1:2, a następnie tylko remisowali na wyjazdach z Chorwacją (1:1) i Austrią (1:1), przez co na półmetku fazy grupowej zajmowali ostatnie miejsce w tabeli grupy A1. W poniedziałek sytuacja jeszcze się pogorszyła. Mistrzowie świata niespodziewanie przegrali w Paryżu z Chorwatami 0:1 i w oczy zajrzało im widmo spadku.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Josep Pedrerol w szoku. "Nie, nie, nie. To żart, prawda?"

O spotkaniu jest dosyć głośno w hiszpańskich mediach, a konkretnie w słynnym programie "El Chiringuito". Prowadzący Josep Pedrerol i jego goście dyskutowali o tym spotkaniu, ale nagle jeden z gości zdradził, że Luka Modrić poprosił Kyliana Mbappe o koszulkę. W Internecie pojawiły się zdjęcia, jak obaj zawodnicy wymieniają uścisk w tunelu. Ta wiadomość zszokowała Pedrerola, który wyglądał, jakby na chwilę stanęło mu serce.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Mówicie serio? Modrić poprosił Mbappe o koszulkę? Co? Ale jak on może prosić Mbappe o koszulkę? Gościa, który wystawił Real Madryt? Nie, nie, nie. Modrić jest "madridistą", Mbappe zaśmiał im się w twarz, a on prosi go o koszulkę? To żart, prawda? – dopytywał dziennikarz.

- Musimy spalić koszulkę… - rzucił Guti, legenda Realu, który był jednym z gości programu. Reszta zgromadzonych nie podzielała zdania Pedrerola, ale ten kontynuował: - To jest gdzieś nagrane? Czy ktoś ci to powiedział? Nie uważacie, że to dziwne? Czy wiecie, że Mbappe zadrwił z wszystkich "madridistów"? A Modrić, lider Realu, prosi o jego koszulkę! Nie sądzicie, że to jest straszne? – dopytywał prowadzący, ale nadal otrzymywał odpowiedź przeczącą.

- Myślałem, że to Mbappe go poprosił, w końcu to Modrić wygrał Złotą Piłkę. No ale dobrze. Modrić poprosił o koszulkę faceta, który odrzucił Real na tydzień przed terminem. Naprawdę, jestem w szoku. Nie wiedziałem o tym – dodał.

Przypomnijmy, że media w Hiszpanii i nie tylko były przekonane, że Kylian Mbappe odejdzie z PSG i podpisze kontrakt z Realem Madryt. Jednak w ostatnich tygodniach przed końcem umowy doszło do zwrotu akcji – Francuz przedłużył kontrakt z paryskim zespołem i tak zakończyła się wielomiesięczna saga transferowa. Pedrerol ma szczególny żal do Mbappe, ponieważ to właśnie ten dziennikarz jako jeden z pierwszych przekonywał, że Mbappe w zasadzie jest już piłkarzem Realu.

- Najgorsze, że wszyscy uwierzyliśmy w słowo Mbappe i mówiliśmy, że tu przyjdzie. Pierwszym wściekłym jestem ja, ale też my pierwsi powiedzieliśmy, że coś się łamie. Przez cały rok kontakt z Mbappe był stały i pytał o dom czy umowę. PSG wygrało z Realem Madryt, niestety musimy to przyznać - skwitował Pedrerol cytowany przez portal realmadryt.pl.

Więcej o: