Gareth Bale zaoferował się nowemu klubowi w... Hiszpanii. "Może uznacie to za żart"

Gareth Bale będzie kontynuował karierę w Hiszpanii? Jest to możliwe, ponieważ agent Walijczyka zaoferował go... Getafe. - Zaoferowali nam Garetha z 45 minut temu - powiedział prezes Angel Torres w trakcie prezentacji strojów na przyszły sezon.

Gareth Bale opuszcza Real Madryt po dziewięciu latach i opuści klub na zasadzie wolnego transferu. "Bycie częścią historii tego klubu i osiągnięcie tego, co udało nam się osiągnąć, gdy byłem zawodnikiem Realu Madryt, było niesamowitym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę" - napisał Bale na Instagramie, żegnając się z kibicami Realu. Skrzydłowy przyczynił się do awansu Walii na mistrzostwa świata w Katarze, a jego kadra pojedzie na taką imprezę po raz pierwszy od 64 lat. W związku z tym Bale musi znaleźć nowy klub.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Gareth Bale pozostanie w Hiszpanii? Może grać dla Getafe. "Może uznacie to za żart"

Angel Torres, prezes Getafe pojawił się na prezentacji strojów klubu na nowy sezon Primera Division, a później odpowiadał na pytania ze strony dziennikarzy. Jeden z nich postanowił zapytać o Garetha Bale'a, a Torres ujawnił całkiem zaskakujące informacje. - Może potraktujecie to jako żart, ale tak 45-50 minut temu rozmawiałem z jego reprezentantem i Bale został nam zaoferowany. Ale nie wiem, czy przyjdzie - powiedział Torres, zdradzając, że porozmawia o takiej możliwości z trenerem i dyrektorem sportowym.

Getafe rozgrywa swoje na mecze na stadionie Coliseum Alfonso Perez, który jest położony na południu Getafe i znajduje się około 20 minut jazdy od mieszkania Bale'a w Madrycie. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Gareth Bale wolałby zostać na Półwyspie Iberyjskim, a wcześniej był oferowany działaczom Atletico Madryt. Z kolei Juanfe Sanz z El Chiringuito twierdzi, że Bale'em zainteresowało się także Rayo Vallecano.

- W nowym klubie finanse nie będą wchodzić w grę, bo Bale już się dorobił. Prawdopodobnie jest najbogatszym piłkarzem, jakiego Anglia wyprodukowała - mówił Jonathan Barnett, odpowiadający za interesy Garetha Bale'a w rozmowie z portalem WalesOnline, co by oznaczało, że 32-latek jest otwarty na niższe zarobki w nowym klubie. - Mam bardzo wiele ofert. Skupiam się na meczu i nie muszę się martwić o nic innego. Czy będę grać poza Europą? Niekoniecznie - opowiadał Bale przed finałem baraży z Ukrainą.

Więcej o: