Prezes ligi hiszpańskiej grzmi ws. PSG. "Przestańcie oszukiwać i psuć futbol"

Po wielu miesiącach niepewności i wiecznych spekulacji Kylian Mbappe podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu z PSG i odrzuceniu oferty Realu Madryt. Taki obrót spraw nie spodobał się prezesowi La Liga Javierowi Tebasowi, który zarzucił paryskiemu klubowi, że "psuje futbol".

Saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe i jego rzekomym transferem do Realu Madryt trwała kilkanaście miesięcy. Gdy wydawało się, że po zakończeniu obecnego sezonu Francuz pożegna się z PSG i przeniesie do stolicy Hiszpanii, stało się zupełnie inaczej - podpisał nowy kontrakt, stając się tym samym najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Javier Tebas uderza w PSG i Al-Khelaifiego

Sposób, w jaki zakończyła się ta saga wywołał duże oburzenie u prezesa La Liga Javiera Tebasa. - Nie pozwolimy, by złamano ekosystem europejskiego futbolu. Oni zamierzają płacić zawodnikom łącznie 600 milionów, gdy w poprzednim sezonie wykazali straty finansowe na niemal połowę tej sumy. Taki kontrakt z Mbappe jest niemożliwy bez oszustw w zakresie sponsoringu lub wkładów kapitałowych większych niż zezwala UEFA - cytuje jego słowa "AS".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W dalszej części wypowiedzi Tebas zwrócił się do prezesa PSG Nassera Al-Khelaifiego. - Czy ten człowiek może robić, co chce, bo UEFA jest od niego zależna finansowo? Przestań oszukiwać, bo psujesz piłkę nożną. Wynajęliśmy prawników, którzy będą występować przed sądem w Szwajcarii. Dla nas to niewiarygodna sytuacja. To jest równie niebezpieczne jak projekt Superligi - dodał.

Prezes hiszpańskiej federacji wchodzi na drogę prawną

Prezes La Liga, któremu nie jest po drodze z Realem Madryt Florentino Pereza, o czym wszyscy w Hiszpanii dobrze wiedzą, zapowiedział, że nie zostawi tak tej sprawy i wejdzie na drogę prawną. Javier Tebas potwierdził tym samym informacje, które władze hiszpańskich rozgrywek zamieściły w specjalnym oświadczeniu, opublikowanym dzień po potwierdzeniu nowego kontraktu dla Mbappe.

Tebas podał również przykłady innych klubów, które pomimo wsparcia finansowego są w stanie normalnie funkcjonować. Wspomniał o Almerii, której właściciel jest Saudyjczykiem. Klub z południa Hiszpanii ma za sobą świetny sezon, który zakończył się dla niego awansem do La Liga, ale tam pieniądze są wydawane racjonalnie. Dlaczego prezes hiszpańskiego związku mimo swojej niechęci do Pereza decyduje się na taką interwencję? A no dlatego, że przyjście Francuza miało pozwolić La Liga znów stać się atrakcyjną ligą, zarówno pod względem marketingowym, jak i sportowym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA