Nowy plan FC Barcelony. Wytypowali już piłkarza, którego poświęcą

Robert Lewandowski pozostaje numerem jeden na liście życzeń FC Barcelony, która jest zdeterminowana, by sprowadzić polskiego napastnika już tego lata. Jak donoszą dziennikarze "Mundo Deportivo" hiszpański klub znalazł nowy sposób na przekonanie Bayernu Monachium. Katalończycy są gotowi oddać swoją młodą gwiazdę w zamian za 33-latka.

Być może już tego lata Robert Lewandowski pożegna się z Bayernem Monachium. Choć jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2023 roku, to polski napastnik jest zdeterminowany do zmiany barw już przy okazji najbliższego okna transferowego. Zainteresowana jego usługami jest FC Barcelona - sprowadzenie 33-latka jest priorytetem na liście drużyny Xaviego.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Nowy plan FC Barcelony. Wymiana zawodników może przekonać Bayern do oddania Lewandowskiego

Katalończycy złożyli już pierwszą oficjalną ofertę obecnemu pracodawcy polskiego napastnika. Dziennikarz Sky Sport Florian Plettenberg ujawnił, że Hiszpanie zaproponowali 32 miliony euro. Jest to kwota znacząco niższa od tej, jakiej oczekuje Bayern - mówi się nawet o 40 milionach euro. Co więcej, władze niemieckiego klubu nadal deklarują, że nie pozwolą Lewandowskiemu odejść z zespołu, dopóki ten nie wypełni całości kontraktu. Media jednak donoszą, że istnieje pewien warunek, którego spełnienie pozwoli zmienić decyzję Bawarczykom. Mowa o szybkim znalezieniu następcy 33-latka. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Marcelo - Lucas VazquezMarcelo nie przedłuży kontraktu z Realem Madryt. "Byłem tylko piep.... przykładem"

W związku z powyższym Barcelona wpadła na kolejny pomysł, który może przekonać Niemców do oddania polskiego napastnika. Jak donosi "Mundo Deportivo" Katalończycy rozważają wymianę na linii Barcelona-Bayern. Hiszpanie zdają sobie sprawę, że niemiecki klub, a w szczególności Julian Nagelsmann wykazuje duże zainteresowanie 17-letnim Gavim. Młody pomocnik jest związany umową z Barceloną do czerwca 2023 roku, w związku z czym klub ma ostatnią okazję na to, by zarobić na piłkarzu. 

Jeśli Bayern nie będzie chciał wykupić Gaviego, to wtedy Katalończycy mogą zaproponować wymianę zawodników. Władze hiszpańskiego klubu wierzą w to, że młody i utalentowany piłkarz może przekonać Niemców do oddania w zamian kapitana reprezentacji Polski. Nie jest jednak pewne, czy wymiana miałaby odbyć się na zasadzie 1:1, czy też Barcelona musiałaby dopłacić do transferu. Aktualna wartość rynkowa Gaviego wynosi 60 milionów euro, ale z racji wieku pomocnika, kwota cały czas rośnie. 

W tym sezonie 17-latek wystąpił w 34 spotkaniach La Liga, w których zdobył dwie bramki i zaliczył sześć asyst. Eksperci uważają, że jest to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. 

NeymarNeymar w Barcelonie? Laporta odpowiada i uderza w graczy PSG. "Niewolnictwo"

Więcej o: