Nowy plan na transfer Lewandowskiego. Barcelona może oddać swoją młodą gwiazdę

FC Barcelona w dalszym ciągu ciężko pracuje, aby sprowadzić do siebie Roberta Lewandowskiego. Klub ze stolicy Katalonii złożył już ofertę za Polaka, ale jak dotąd nie otrzymał odpowiedzi od Bayernu Monachium. Według doniesień medialnych do rozliczeń może zostać włączony Gavi.

Od kilku miesięcy media nieustannie podawały, że Bayern Monachium będzie bacznie przyglądał się rozwojowi Gaviego. Szczególnie Julian Nagelsmann jest wielkim fanem talentu 17-letniego pomocnika i niewykluczone, że już niebawem niemiecki trener będzie miał okazję z nim współpracować.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Trener Pavel HapalŚląsk Wrocław szuka trenera. Pavel Hapal jednym z kandydatów

Gavi za Roberta Lewandowskiego?

Jak informuje "Mundo Deportivo", FC Barcelona znalazła sposób na to, aby przyspieszyć negocjacje z mistrzami Niemiec. Gavi miałby stać się częścią operacji związanej z transferem Roberta Lewandowskiego. Nie wiadomo jednak, czy miałaby to być wymiana 1:1, czy też "Barca" poza zaoferowaniem swojego piłkarza dopłaciłaby pewną kwotę.,

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kontrakt nastoletniego pomocnika z FC Barceloną jest ważny tylko do 30 czerwca 2023 roku. Nawet jeśli Barca chciałby go przedłużyć, w dalszym ciągu nie doszła do porozumienia w tej kwestii z samym zawodnikiem. Młody pomocnik ma zapisaną w swojej umowie klauzulę zwolnienia w wysokości 50 milionów euro, która weszłaby w życie latem przyszłego roku. Biorąc pod uwagę, jak szybko rośnie jego wartość rynkowa (obecnie wynosi 60 milionów euro), byłaby to bardzo dobra okazja.

De Jong również na celowniku Bayernu Monachium

Gavi nie jest jedynym piłkarzem FC Barcelony, którego Bayern Monachium chętnie by sprowadził. "Mundo Deportivo" przekazało, że mistrzowie Niemiec obserwują również rozwój sytuacji Frenkiego de Jonga. Niewykluczone, że Holender również mógłby być zaangażowany w transfer Roberta Lewandowskiego.

Adam Nawałka pracował w Lechu Poznań cztery miesiąceNawałka broni Błaszczykowskiego i Brzęczka. "Bardzo niemiła niespodzianka"

25-letni pomocnik jest obecnie często wiązany z odejściem z Barcy. Szczególne zainteresowanie jego sprowadzeniem wyrażał Manchester United. Mówiło się nawet, że sam zawodnik nie wykluczał takiego ruchu.

Więcej o: