"Lewandowski wybrał koszulkę Barcelony i to jedyne jego życzenie". Polak musi czekać

Robert Lewandowski chce przenieść się do FC Barcelony. Pini Zahavi twierdzi, że "Bayern dla Lewandowskiego jest już historią", natomiast Matteo Moretto podaje, że Polak wybrał już koszulkę Barcelony i jest dogadany z nowym pracodawcą.

Robert Lewandowski poinformował po meczu z Wolfsburgiem (2:2), że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium, który wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. Kapitan biało-czerwonych jest przymierzany do transferu do FC Barcelony, natomiast Bayern nie chce o tym słyszeć. "Bayern wielokrotnie komentował już sprawę kontraktu Roberta Lewandowskiego i wszelkie pytania dotyczące propozycji nowego kontraktu. Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy w historii klubu" - przekazali Niemcy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Media: Robert Lewandowski musi uzbroić się w cierpliwość. Ale wybrał Barcelonę

Matteo Moretto oraz Toni Juanmarti zgodnie informują, że Robert Lewandowski wybrał swój nowy klub i jest nim FC Barcelona. "Lewandowski myśli tylko o Barcelonie. Wybrał koszulkę tego klubu i dziś to jest jego jedyne życzenie. Teraz Lewandowski wie, że musi uzbroić się w cierpliwość" - informuje Moretto i Juanmarti. Robert Lewandowski porozumiał się z Barceloną ws. indywidualnego kontraktu, ale musi czekać, aż Bayern Monachium znajdzie jego następcę.

Bayern Monachium liczy, że otrzyma co najmniej 35-40 milionów euro za Roberta Lewandowskiego. Niemieckie media podają, że pierwsza oficjalna oferta za Polaka ze strony Barcelony wyniosła 32 miliony euro oraz pięć milionów euro w ramach bonusów. Ta propozycja jednak nie zadowala Bayernu. Kto może zastąpić Lewandowskiego w Monachium? Prawdopodobnie mistrzowie Niemiec sprowadzą Sasę Kalajdzicia (Vfb Stuttgart) i Sadio Mane (Liverpool).

Transfer Roberta Lewandowskiego może jednak nie być taki prosty, ponieważ FC Barcelona musi spełnić zasady Finansowego Fair Play, co wiąże się z koniecznością sprzedania kilku zawodników. Prezes LaLiga, czyli Javier Tebas, także nie jest przekonany do powodzenia tego transferu. - Biorąc pod uwagę, ile Lewandowski chce zarabiać, i jakiej kwoty oczekuje za niego Bayernu, to nie widzę go w Barcelonie - mówił Tebas.

Więcej o: