Tak Mbappe poinformował Real o swojej decyzji. "Mam nadzieję, że zrozumiesz"

Zanim Paris Saint-Germain poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Kylianem Mbappe, Francuz miał poinformować o swojej decyzji prezydenta Realu Madryt - Florentino Pereza. "Złamali twoje pragnienie" - miał zareagować Hiszpan.

Saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej zakończona. W sobotę Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało o przedłużeniu o dwa lata kontraktu z francuskim gwiazdorem. 23-latek zostanie w stolicy Francji, mimo że od wielu miesięcy łączony był z transferem do Realu Madryt.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Mistrzowie Hiszpanii chcieli wykorzystać fakt, że dotychczasowy kontrakt Mbappe kończył się wraz z końcem czerwca. Francuz miał przejść do Realu na zasadzie wolnego transferu, za co miał otrzymać olbrzymią premię za podpis kontraktu oraz bardzo wysoką pensję. Chociaż 23-latek od dziecka kibicuje hiszpańskiemu klubowi i miał już nawet dojść z nim do porozumienia, to jednak ostatecznie zostanie w Paryżu.

Mbappe napisał do Pereza

Zanim informacja o decyzji Mbappe stała się oficjalna, zawodnik miał poinformować o niej prezydenta Realu - Florentino Pereza. "Panie Florentino Perez, informuję, że zdecydowałem się zostać w PSG. Chcę podziękować za możliwość gry w Realu Madryt, klubie, którego jestem fanem od dziecka. Mam nadzieję, że zrozumie pan moją decyzję. Powodzenia w finale Ligi Mistrzów" - miał napisać Mbappe do Pereza, o czym poinformował dziennikarz - Josep Pedrerol.

Maciej SkorżaLech osłabi się przed walką o LM? Skorża: Są piłkarze, którzy chcą odejść

Jego zdaniem prezydent Realu miał odpisać zawodnikowi w następujący sposób: "Złamali twoje pragnienie, jakie miałeś od dziecka". Słowa prezydenta klubu odnosiły się oczywiście do marzenia Mbappe związanego z grą na Santiago Bernabeu.

Dlaczego Mbappe zdecydował się na odejście? Według dobrze poinformowanych źródeł chodziło przede wszystkim o wielkie pieniądze. Francuz miał otrzymać aż 300 milionów euro za przedłużenie umowy i aż 100 milionów euro rocznej pensji. 

Niektórzy dziennikarze dodają też, że spory wpływ na decyzję Mbappe miał fakt, że od tej pory Francuz będzie miał głos w sprawie budowania zespołu. Napastnik ma doradzać zarządowi piłkarzy, którzy jego zdaniem powinni trafić do PSG i z którymi czułby się najlepiej na boisku.

Federico Valverde i Kylian MbappePiłkarze Realu reagują na kontrakt Mbappe z PSG. "Bycie z Madrytu to przywilej"

W niedzielę francuskie media poinformowały, że z pracą w klubie pożegnał się dotychczasowy dyrektor sportowy - Leonardo - co tylko podsyciło plotki o nowej roli Mbappe w PSG.

Więcej o: