Media: Tylko finał Ligi Mistrzów dzieli Mbappe od Realu

Kylian Mbappe jest coraz bliżej transferu do Realu Madryt. Mistrzowie Hiszpanii mają zamiar zaprezentować swoją nową gwiazdę po finale Ligi Mistrzów, czyli po 28 maja - informuje dziennik "AS" i portal Goal.com.

Saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe trwa od wielu miesięcy, ale jest coraz bliżej końca. Wiele wskazuje na to, że nowym klubem Francuza będzie Real Madryt. Dziennik "Marca" informował, że Mbappe podjął już ostateczną decyzję odnośnie swojej przyszłości i ogłosi ją przed najbliższym zgrupowaniem reprezentacji Francji, czyli przed 28 maja. W mediach padł już nawet termin oficjalnego ogłoszenia transferu przez finalistę Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Media: Real Madryt ogłosi Kyliana Mbappe po finale Ligi Mistrzów

Hiszpański dziennik "AS" oraz portal Goal.com zgodnie informują, że Real Madryt podpisze kontrakt z Kylianem Mbappe po finale Ligi Mistrzów, czyli po 28 maja. Wtedy też mistrzowie Hiszpanii mają zamiar ogłosić transfer Francuza w mediach społecznościowych. Na Mbappe czeka umowa do czerwca 2027 roku, dzięki której zarobi 25-30 milionów euro netto za sezon. Poza tym piłkarz zachowa 75% praw do swojego wizerunku i będzie miał zapewnione bonusy za bramki, trofea czy zdobycie Złotej Piłki.

W mediach pojawiają się rozbieżności, co do kwoty, jaką Kylian Mbappe ma otrzymać za złożenie podpisu na umowie. Niektórzy dziennikarze piszą o 80 czy 100 milionach euro, a część z nich twierdzi, że Francuz może dostać nawet 120 milionów euro za podpis pod kontraktem. Goal.com dodaje, że Real Madryt nie będzie mógł zaprezentować Mbappe na Estadio Santiago Bernabeu przed 13 czerwca, czyli do końca zgrupowania reprezentacji Francji.

Dziennikarze z hiszpańskiego radia COPE rozważają trzy scenariusze, co do terminu i okoliczności, w których Mbappe zabierze głos nt. swojej przyszłości. Jeden z nich zakłada, że Mbappe ujawni światu swoją decyzję przed sobotnim meczem z Metz, żeby klub mógł mu zorganizować godne pożegnanie. Inną opcją jest zabranie głosu przez piłkarza po zakończeniu spotkania, a trzeci scenariusz zakłada, że Mbappe wypowie się pomiędzy finałem Ligi Mistrzów a meczem z Danią w Lidze Narodów, czyli pomiędzy 28 maja a 3 czerwca.

Więcej o: