"Klauzula strachu" w umowie Camavingi? 700 milionów euro

Eduardo Camavinga w ostatnich tygodniach notuje dobre występy w barwach Realu Madryt. 20-letni piłkarz wzbudził zainteresowanie kilku europejskich klubów. Real będzie jednak chciał zatrzymać zawodnika. Pomóc może w tym klauzula wynosząca 700 milionów euro.

Eduardo Camavinga trafił do Madrytu rok temu. W tym sezonie rozegrał 40 spotkań, w których zdobył dwa gole. Teraz pomocnik znalazł się na celowniku między innymi Manchesteru United. Real nie zamierza jednak oddawać swojego piłkarza. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Eduardo Camavinga odejdzie? Klauzula 700 milionów euro

Real pozyskał Eduardo Camavingę rok temu za 31 milionów euro. Piłkarz rozgrywa niezły sezon, czym wzbudził zainteresowanie kilku europejskich klubów. Jednym z nich jest Manchester United, który latem będzie chciał znaleźć zastępstwo za Paula Pogbę. Zainteresowania Francuzem nie ukrywa także Erik ten Hag, który od lata będzie trenerem Manchesteru. Real nie zamierza jednak sprzedawać 20-letniego pomocnika.

Gabriel Slonina, bramkarz zespołu Chicago FireGabriel Slonina dostał prezent od Michniewicza. "Miałem ciarki na ciele"

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Według doniesień OK Diario władze z Madrytu zrobią wszystko, aby zatrzymać w zespole młodego piłkarza. Zdaniem dziennikarzy portalu "Królewscy" będą chcieli wpisać w jego umowę klauzulę w wysokości 700 milionów euro, aby 20-latek nie został przez nikogo wykupiony. 

Real Madryt odrzucił cztery oferty za Francuza

Eduardo Camavinga jest młodym i bardzo perspektywicznym zawodnikiem dla Realu Madryt. Jednym z priorytetów na najbliższy czas dla madryckich władz będzie znalezienie pomocników, którzy godnie zastąpią Casemiro, Lukę Modricia oraz Toniego Kroosa, a Camavinga jest jednym z nich. Nic dziwnego, że madrytczycy chcą zatrzymać piłkarza.

Robert LewandowskiNie tylko Barcelona. Były doradca Lewandowskiego potwierdza: Pisemne oferty

O potencjalnym odejściu Camavingi z Realu spekulowano także w zimowym okienku transferowym. W styczniu do Madrytu wpłynęły cztery oferty za 20-letniego pomocnika. Władze nie ugięły się i zatrzymały Francuza. Na sprzedaż nie zamierzają zdecydować się także latem.

Więcej o: