Barcelona rusza po kolejnego piłkarza. Jest pierwsza oficjalna oferta

FC Barcelona rozpoczęła starania o kolejnego zawodnika. Klub ze stolicy Katalonii złożył pierwszą oficjalną ofertę za Raphinhę z Leeds United w wysokości 35 milionów euro. To znacznie mniej niż widnieje w klauzuli Brazylijczyka, ale Barca wierzy, że transfer może dojść do skutku.

Rozmowy na temat ewentualnych przenosin Brazylijczyka na Camp Nou prowadził były piłkarz tego klubu Deco, który obecnie jest agentem piłkarza. Kataloński dziennik "Sport" poinformował, że Raphinha ponoć poprosił swojego przedstawiciela, aby ten zrobił wszystko, by umożliwić mu przenosiny do klubu, o którym marzy od dawna.

Zobacz wideo Smuda podsunął pomysł Peszcze. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Trening reprezentacji PolskiRobert Lewandowski został w hotelu. Lekarz reprezentacji Polski ujawnia

Barcelona z pierwszą propozycją za Raphinhę

Pierwsza oferta za gracza Leeds United opiewa na 35 milionów euro. Biorąc pod uwagę klauzulę zapisaną w kontrakcie Brazylijczyka, która wynosi 75 milionów funtów (84 miliony euro), wydaje się to być zdecydowanie zbyt niska kwota. Kataloński dziennik twierdzi jednak, że istnieje szansa na osiągnięcie porozumienia.

Kilka tygodni temu z Leeds United zwolniony został Marcelo Bielsa, z którym Raphinha utrzymywał dobre relacje. Jego następca Jesse Marsch po dwóch pierwszych porażkach wygrał dwa kolejne spotkania, jednak w dalszym ciągu utrzymanie klubu na poziomie Premier League będzie trudnym i wymagającym zadaniem.

Barcelona ma sposób na transfer Brazylijczyka

Drużyna, w której występuje Mateusz Klich po 30 rozegranych spotkaniach z dorobkiem 29 punktów zajmuje 16. miejsce w tabeli. Zajmujący obecnie 18. miejsce Watford ma siedem punktów mniej, ale także jedno spotkanie rozegrane mniej. Trzy mecze mniej mają z kolei Everton i Burnley, które uzbierały odpowiednio 25 i 21 punktów. W najgorszym wypadku, przy równej liczbie meczów, Leeds może się znaleźć pod kreską.

Jeśli zatem drużyna Marscha nie utrzymałaby się w Premier League, klauzula zapisana w kontrakcie Brazylijczyka spadłaby do 25 milionów funtów, czyli około 30 milionów euro. W takiej sytuacji FC Barcelona byłaby w stanie go sprowadzić na Camp Nou.

Hiszpanie nazwali Garetha Bale'a Hiszpanie nazwali Garetha Bale'a "pasożytem". Odpowiedział

W obecnym sezonie Raphinha jest jedną z wyróżniających się postaci Leeds United. W 27 ligowych spotkaniach brazylijski skrzydłowy strzelił dziewięć goli i zanotował trzy asysty.

Więcej o: