Barcelona ma dość i ogłasza: Gwiazda musi odejść natychmiast!

- Powiedzieliśmy Dembele, że musi odejść w trybie natychmiastowym. Chcemy go sprzedać przed 31 stycznia - powiedział dyrektor sportowy Barcelony Mateu Alemany.

Ousmane Dembele przyszedł do Barcelony z Borussii Dortmund w 2017 roku za ok. 140 mln euro (licząc ze wszystkimi bonusami). Francuz został sprowadzony w miejsce Neymara, ale nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei m.in. ze względu na kontuzje oraz liczne problemy dyscyplinarne (jak ciągłe spóźnianie się na treningi). Przez 4,5 roku rozegrał zaledwie 129 meczów, w których strzelił 31 goli i zaliczył 23 asysty i zostanie zapamiętany w Barcelonie jako jeden z największych niewypałów transferowych w historii klubu.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

Barcelona mówi Dembele: Musisz odejść

Jego przyszłość była niewiadomą od jakiegoś czasu. Kontrakt 24-letniego zawodnika wygasa wraz z końcem tego sezonu. - Sytuacja jest trudna. Klub zdecydował, że jeśli nie podpisze nowej umowy, będziemy musieli poszukać innego rozwiązania. Mateu Alemany rozmawia z Ousmane i jego agentem od pięciu miesięcy. To za długo. Albo przedłuży kontrakt, albo poszukamy rozwiązania - mówił jeszcze niedawno Xavi, jasno komunikując, że Dembele może szybko odejść. I te informacje potwierdził Alemany:

To jasne, że Dembele nie chce zostać w Barcelonie, nie chce być częścią naszego projektu. Powiedzieliśmy Dembele, że musi odejść w trybie natychmiastowym. Chcemy go sprzedać przed 31 stycznia.

Alemany ogłosił decyzję Barcelony krótko po tym, jak poinformowano, że Dembele nie znalazł się w kadrze Barcelony na czwartkowy mecz z Athletikiem w ćwierćfinale Pucharu Króla. 24-letnim Francuzem zainteresowane są kluby Premier League, PSG, Juventus czy Bayern Monachium. Jednak ESPN dodaje, że zimowy transfer może być trudny: piłkarz i jego otoczenie mogą mieć spore wymagania finansowe, zwłaszcza że już latem Dembele będzie można sprowadzić za darmo (a gdy piłkarze przychodzą z wolnego transferu, żądają wyższych pensji oraz premii za podpisanie kontraktu).

Więcej o: