Xavi żąda odejścia gwiazdy Barcelony. "Gwizdy przy każdym dotknięciu piłki"

Ousmane Dembele znajduje się w coraz gorszym położeniu. Negocjacje z FC Barceloną zakończyły się fiaskiem, klub grozi, że piłkarz nie zagra do końca sezonu i nawet Xavi Hernandez stał się zwolennikiem transferu jeszcze w styczniu.

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że nie powinniśmy się zastanawiać nad tym kiedy, ale czy w ogóle zobaczymy jeszcze Ousmane Dembele na boisku w koszulce FC Barcelony. Klub i piłkarz rozpoczęli negocjacje nowego kontraktu, ale porozumienia brak. I prawdopodobnie go nie będzie, bo gdy agent Moussa Sissoko przedstawił warunki piłkarza, sam Xavi Hernandez miał zaniemówić.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Informacje te kilka dni temu przedstawił jeden z hiszpańskich dziennikarzy. Zgodnie z jego informacjami Dembele chciałby 43 mln euro rocznie i siedmiu milionów w bonusach. Dziennik "AS" pisze natomiast o żądaniu 200 milionów euro przez pięć lat gry oraz 40 milionów w prowizjach i opłatach transferowych. 

FC Barcelona zajmuje jasne stanowisko. Dembele nie zagra, a Xavi jest za sprzedażą

Hiszpańskie media piszą, że Mateu Alemany (dyrektor sportowy) nie zamierza dłużej negocjować z Dembele i jego agentem. W trakcie kolejnego spotkania ma on przekazać piłkarzowi, że jeżeli ten zostanie w klubie, to w tym sezonie już nie zagra. Ta groźba ma wywrzeć presję na zawodniku, aby zdecydował się na odejście. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Według "AS-a" Xavi Hernandez czuje się zraniony. Zdaniem trenera Ousmane Dembele znalazł się w obecnej sytuacji przez toksyczne środowisko, jakim jest jego agent, Moussa Sissoko. Dlatego Hiszpan ma nalegać na transfer Francuza jeszcze w styczniu. Taki ruch pozwoliłby FC Barcelonie oszczędzić pieniądze, które wydałby na opłacenie kontraktu piłkarza i jednocześnie spożytkować je na innego zawodnika. Gdyby z kolei Dembele został dopuszczony do składu, ryzykuje reakcją kibiców, którym nie podoba się jego zachowanie w trakcie negocjacji. "Byłby wygwizdywany przy każdej dotkniętej piłce" - czytamy.

Bratysława, 16.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - BiałoruśTak wygląda tabela "polskiej" grupy na ME. Kluczowy mecz z Niemcami

W obecnym sezonie Ousmane Dembele rozegrał dziewięć meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Łącznie dla Barcy wystąpił w 127 spotkaniach, strzelając w nich 31 goli i notując 23 kluczowe podania. Aktualny kontrakt piłkarza wygasa z końcem tego sezonu.

Więcej o: