Fatum nad Barceloną. Prezentacja wielkiego transferu i gierka, a potem przyszły wyniki testów

Niezbyt udanie rozpoczęła się przygoda Ferrana Torresa w FC Barcelonie. W poniedziałkowy poranek na Camp Nou odbyła się oficjalna prezentacja Hiszpana, a wieczorem... otrzymał on pozytywny wynik testu na koronawirusa.

To będzie zdecydowanie jeden z najgłośniejszych transferów zimowego okienka transferowego. Jeszcze przed jego otwarcie oficjalnie ogłoszono, że Ferran Torres przeniesie się z Manchesteru City do FC Barcelony za 55 milionów funtów. Hiszpan ma rozwiązać problemy drużyny Xaviego Hernandeza w ofensywie i być kolejnym krokiem w kierunku lepszych czasów na Camp Nou.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE

Ogromny pech Ferrana Torresa. Pozytywny test na koronawirusa i nici z debiutu

Dopiero w poniedziałek natomiast odbyła się oficjalna prezentacja Ferrana Torresa przed katalońskimi kibicami. Przed południem Hiszpan pojawił się na Camp Nou, gdzie przywitał się z trybunami. Następnie na murawie pojawili się także jego koledzy z nowej drużyny i wszyscy razem odbyli wspólny trening. Jeszcze w okolicach południa w mediach społecznościowych klubu pojawiły się nagrania, jak nowy nabytek odbija sobie piłkę wraz ze swoim kolegą z reprezentacji Pedrim.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kulesza i SousaKulesza wskazuje piłkarza, który powinien grać w reprezentacji Polski. Błąd Sousy

Wieczorem natomiast z Barcelony napłynęły fatalne informacje. Klub poinformował oficjalnie, że zarówno Ferran Torres jak i Pedri... otrzymali pozytywne testy na koronawirusa. Oznacza to, że obu zawodników zabraknie w najbliższym spotkaniu Pucharu Króla z Linares i prawdopodobnie również w sobotnim meczu z Granadą. Debiut 21-latka będzie więc musiał zostać przesunięty.

Łukasz TeodorczykŁukasz Teodorczyk znalazł nowy klub. Degradacja

Ferran Torres rozegrał już w tym sezonie siedem spotkań w barwach Manchesteru City, w których zdobył trzy bramki i jedną asystę. W tym poprzednim był natomiast jednym z głównych architektów zdobycia mistrzostwa Anglii, strzelając 13 goli w 36 meczach.

Więcej o: