Zaskakujący zwrot ws. przyszłości Dembele. Francuz podjął decyzję

Niewykluczone, że przyszłość Ousmane'a Dembele w FC Barcelonie nabierze zupełnie innego biegu, niż dotychczas sądzono. Choć francuski skrzydłowy był niemal pewny odejścia z klubu, hiszpańskie media podały zaskakujące informacje, że niebawem złoży on podpis pod nowym kontraktem z Barceloną.

Kontrakt 24-letniego skrzydłowego z klubem ze stolicy Katalonii wygasa pod koniec obecnego sezonu. Wiele wskazywało na to, że władze Barcy nie będą robiły mu żadnych przeszkód i pozwolą mu odejść nawet za darmo, kiedy jego umowa dobiegnie końca. Teraz jednak wydaje się, że sprawy nabrały innego kierunku.

Zobacz wideo Messi futbolowym królem, PSG z szybkim marketingiem. Kulisy Złotej Piłki

Rewelacja ekstraklasy nie dla Legii. 22-latek wyjedzie za granicęRewelacja ekstraklasy nie dla Legii. 22-latek wyjedzie za granicę

Dywagacje na temat przyszłości Dembele

Obie strony od kilku tygodni negocjowały na temat potencjalnego nowego kontraktu, na który Barca przystałaby tylko w sytuacji, gdyby Dembele zgodził się na obniżkę pensji. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację finansową klub nie mógł sobie pozwolić na dalszą płatność tak wysokiego wynagrodzenia Francuza.

Hiszpański portal "Footmercato" podał, że pomimo niemal pewnego odejścia Dembele z klubu teraz wszystko wygląda zupełnie inaczej. Francuski skrzydłowy ponoć podjął decyzję o pozostaniu w klubie z Katalonii. 24-latek miał się zgodzić na przedstawioną mu przez Barcę ofertę nowej umowy.

Dembele zgodził się na nową umowę

Według mediów Ousmane Dembele niebawem złoży podpis pod nową umową, ważną do końca czerwca 2024 roku. Jednocześnie Francuz zgodził się na niższe wynagrodzenie, którego wysokość nie została jednak ujawniona. Wiadomo jednak, że agent skrzydłowego dopiął wszystko na ostatni guzik.

Elana Toruń może przestać istniećTo już koniec! Polski klub ogłosił upadłość. Nie zagra w rundzie wiosennej

Dotychczasowe losy byłego skrzydłowego Borussii Dortmund na Camp Nou naznaczone były wieloma problemami. Dembele często musiał leczyć różnego rodzaju kontuzje, na skutek których przegapił już ponad 100 spotkań FC Barcelony. Podpisanie przez niego nowej umowy byłoby jednak impulsem dla klubu, który uniknąłby utraty blisko 130 milionów euro, które wydano na Francuza w 2017 roku.

Więcej o: