Benzema show! Dwa gole w trzy minuty. Jeden fenomenalny [WIDEO]

Real Madryt odniósł już 15. zwycięstwo w tym sezonie LaLiga, pokonując na San Mames 2:1 ekipę Athletiku Bilbao. Znakomity mecz rozegrał Karim Benzema, który w trzy minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

Real Madryt w obecnym sezonie LaLiga jest drużyną, która prezentuje najbardziej równą formę. Wicemistrzowie Hiszpanii pewnie prowadzą w ligowej tabeli, co przy jednocześnie słabej dyspozycji FC Barcelony i Atletico Madryt sprawia, że drużyna Carlo Ancelottiego jest głównym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca na koniec rozgrywek.

Real był wyraźnym faworytem

Choć pojedynki na San Mames nie są łatwe dla żadnego zespołu, w starciach z Realem Madryt ekipa Athletiku Bilbao w ostatnich latach miała sporo problemów. Po raz ostatni "Los Leones" wygrali ze stołecznym klubem na własnym stadionie w marcu 2015 roku. Od tamtego czasu w bezpośrednich meczach na tym obiekcie cztery razy wygrywali "Królewscy", a dwukrotnie padały remisy.

Forma obu zespołów w ostatnich tygodniach również wskazywała na to, że goście zasłużenie byli uznawani za faworytów. W pięciu poprzednich kolejkach Real Madryt zdobył 13 punktów, podczas gdy drużyna z Kraju Basków zaledwie pięć.

Kapitalne bramki

Pierwsze fragmenty tego spotkania były wręcz kosmiczne. Po zaledwie siedmiu minutach Real prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Karima Benzemy. Szczególnie piękne było pierwsze trafienie Francuza, który popisał się cudownym strzałem ze skraju pola karnego. Athletic Bilbao odpowiedział jednak bardzo szybko - już w 10. minucie w cudowny sposób gola kontaktowego strzelił Oihan Sancet.

Choć starcie na San Mames w tak krótkim czasie zapewniło kibicom aż trzy bramki, w późniejszych fragmentach gra nieco się uspokoiła. Do końca pierwszej połowy rywalizacja stała na wyrównanym poziomie, podobnie jak po zmianie stron.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Obaj trenerzy dokonali kilku zmian w ofensywie, ale wynik nie uległ już zmianie. Dzięki wygranej 2:1 Real Madryt umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli i obecnie z dorobkiem 46 punktów wyprzedza drugą Sevillę o osiem "oczek". Athletic z kolei ma 24 punkty i zajmuje 10. miejsce.